چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

دستور تسریع در طرح اتصال بیرجند به خط ریلی سراسری صادر شد

انتشار: سه شنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۱:۳۰:۰۵ |
کد خبر: 50307 |
بازدید: 6 views |
بدون دیدگاه


بیرجند – ابتکارآنلاین: در دیدار استاندار خراسان جنوبی با وزیر راه و شهرسازی دستور تسریع در طرح اتصال بیرجند به خط ریلی راه آهن سراسری صادر شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – در این جلسه مسایل و مشکلات استان خراسان جنوبی مورد بررسی قرار گرفت که مهمترین مطالبه مردم استان در خصوص اجرای پروژه راه آهن بیرجند – ایستگاه یونسی و بیرجند – زاهدان مطرح شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: این پروژه از کریدورهای مهم کشور بوده که شخصا پیگیر اجرای پروژه از طریق سرمایه گذار و فاینانس و استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی هستم؛ از این رو دستور تسریع در روند اجرای این پروژه صادر شد.

برپایه این گزارش؛ مطالعات تکمیلی قطعه اول این پروژه آماده شده و در حال اقدامات پیمان سپاری است.

همچنین دستور توسعه کریدورهای جاده ای با عنوان تکمیل باند دوم محورها و نیز تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه محور ارتباطی بیرجند – قاین و راه های روستایی سطح استان صادر شد.

بنابر این گزارش در سفر قریب الوقوع وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی تعدادی از پروژه های مهم مرتبط با راه و راه آهن و همچنین طرح های بازآفرینی شهری بهره برداری و کلنگ زنی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان را در این دیدار همراهی کردند.

به گزارش ایرنا خراسان جنوبی با وجود آنکه سومین استان پهناور کشور به شمار می رود و با افغانستان مرز مشترک دارد، اما فقط در شهرستان طبس به دلیل وجود معادن عظیم ذغال سنگ به خط ریل سراسری متصل است و سایر شهرستان ها از جمله مرکز استان راه آهن ندارند.

همچنین عملیات دوبانده سازی در بسیاری از راه های این استان در دست انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *