دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام پیرزن به تشییع کنندگانش

انتشار: سه شنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۱:۲۹:۲۸ |
کد خبر: 50306 |
بازدید: 6 views |
بدون دیدگاه


یاسوج- ابتکارآنلاین: مسئول مرکز جامع سلامت موشمی زیلایی بخش مارگون شهرستان بویراحمد گفت: پیرزنی که به گمان مردم روستای بردپهن مرده بود، هنگام آیین غسل جنازه اش، دستانش را تکان داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – احسان کریمی زاده اظهار داشت: روز گذشته تماسی از سوی اهالی روستای بردپهن زیلایی با مرکز جامع سلامت موشمی زیلایی گرفته شد .

وی ادامه داد: براساس این تماس پیرزنی سالخورده که به گمان خانواده فوت کرده بود و مردم روستا برای شرکت در آیین غسل و سپس تشییع‌ او جمع شده بودند ناگهان انگشتان دست خود را تکان دارد.

وی افزود: بلافاصله تیم سلامت مرکز موشمی زیلایی به محل اعزام و در کمترین زمان ممکن بر بالین پیرزن حاضر شدند.

کریمی زاده بیان کرد: با بررسی های انجام شده توسط پزشک مرکز، وجود علائم حیاتی و البته وضعیت عمومی نامناسب بیمار تایید شد.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط عمومی بیمار، وی به وسیله آمبولانس به مرکز موشمی زیلایی انتقال یافت اما در مسیر یک بار دچار ایست تنفسی شد و با اقدامات به موقع، تنفس بیمار و سایر علائم حیاتی وی برگشت و با هوشیاری ۱۲ به مرکز رسید.

مسئول مرکز جامع سلامت موشمی زیلایی بخش مارگون تصریح کرد: سایر اقدامات تشخیصی درمانی لازم در مرکز موشمی صورت پذیرفت اما با توجه به کاهش سطح هوشیاری بیمار و نامنظم بودن کارکرد قلب ایشان، با هماهنگی صورت گرفته با مرکز فوریت های پزشکی یاسوج، بیمار با علائم حیاتی پایدار و سطح هوشیاری ۹ به اورژانس هوایی و بیمارستان امام سجاد یاسوج تحویل داده شد.

به گفته یکی از اهالی روستای بردپهن زیلایی ، پیرزن پس از انجام اقدام های درمانی و خوب شدن حال وی به روستای خود برگشت و حال وی هم اینک طبیعی است.

دهستان زیلایی از توابع شهرستان بویراحمد با هشت روستا و جمعیتی افزون بر ۱۲ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *