دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

کاهش جرایم و تخلفات با اجرای طرح کاداستر در اسناد مالکیت رودهن

انتشار: سه شنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۱:۲۸:۴۶ |
کد خبر: 50305 |
بازدید: 6 views |
بدون دیدگاه


پردیس- ابتکارآنلاین: رییس اداره ثبت اسناد و املاک رودهن از کاهش جرایم و تخلفات با اجرای طرح کاداستر در اسناد مالکیت رودهن خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد حسین کریم بیگی با اشاره به کاهش جرایم در اجرای طرح کاداستر در روهن گفت: طرح کاداستر از جمله طرح‌های بسیار ارزشمند بود که با املاک و تثبیت آن در طرح جامع اطلاعات بانکی سازمان، موقعیت هر ملکی را با تخصیص و تعیین مختصات انحصاری هر ملک مشخص می‌نماید.

 

کریم بیگی در پاسخ به اینکه آیا طرح مذکور نقاط ضعف دارد اشاره کرد: این طرح هیچ گونه نقطه ضعفی ندارد و اجرای این طرح که ابتدا در خصوص املاک شهری و روستایی صورت گرفت، اینک در خصوص اراضی کشاورزی در حال تکمیل است.

 

وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح کاداستر به میزان قابل توجهی تخلفات و جرایم مربوط به املاک و سند مالکیت کاهش یافته و جرایم مربوط به اسناد به حداقل رسیده و تعرضات ملکی با طرح کاداستر کاهش یافته و به همین دلیل حجم پرونده‌های قضائی و دعاوی مربوط به دادگاه کم شده است.

 

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک رودهن در خصوص کاهش زمان استعلام پلاک املاک گفت: بخش عمده‌ای از فعالیت سازمان به صورت الکترونیک انجام می‌شود و باعث کاهش حجم کار و زمان کمتری صرف می‌شود که افراد از نحوه تقاضا و خود اطلاعات کافی دریافت می‌کنند.

 

کریم بیگی در خصوص فعالیت‌های اداره گفت: تمامی فعالیت اداره در ۲ بخش انجام می‌شود، بخش املاک، که ثبت مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی در اداره ثبت، مربوط به حوزه ثبتی ملک است و بخش اسناد، که همان تنظیم اسناد رسمی لازم الاجرا است و عمدتاً مربوط به نقل و انتقال مالکیت اشخاص است که در خدمات اسناد رسمی سازمان صورت می‌گیرد.

 

رئیس ثبت اسناد رودهن گفت: اداره ثبت در راستای رسالت مهم خود که تثبیت مالکیت اشخاص است موظف است به تمامی پرونده‌های متقاضیان رسیدگی کند و اگر پرونده‌ها منع قانونی نداشته باشد در مدت زمان کوتاهی سند مالکیت ثبت خواهد شد و چنانچه منع قانونی در ملک باشد با صدور تصمیم به متقاضی ابلاغ و پرونده تعیین تکلیف می‌شود.

 

کریم بیگی با اشاره به تکریم ارباب رجوع، بالا بردن سطح رضایت مراجعین و ارتقای سطح کارآمدی نظام اداری گفت: طرح تکریم ارباب رجوع باعث عدم نیاز متقاضیان به مراجعه حضوری است که بیشتر خدمات از طریق پست صورت می‌گیرد و از همه مهمتر مراجعه کارشناسان اداره به محل و انجام امور ثبتی است که از این طریق هزاران جلد سند مالکیت تقدیم روستاییان شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *