دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

اصحاب رسانه حرمت قانون را ترویج کنند

انتشار: دوشنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۳:۰۵:۴۷ |
کد خبر: 50275 |
بازدید: 7 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم رسانه ها، فراهم کردن فضای پاک در جامعه است و اصحاب رسانه باید حرمت قانون و هویت قانونی را بدانند و در ترویج آن بکوشند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله محسن اراکی دردیدار فرمانده انتظامی استان قم افزود: مردم ما خیلی خوب هستند، با همه اقدام هایی که در سطح کشور و جهان برای شکستن حرمت قانون و مجریان قانون کشور ما صورت گرفته است، اگر در هر مملکتی صورت می گرفت فاجعه اتفاق می افتاد.

وی اظهار داشت: نیروهای نظامی کشور برای آسایش و امنیت مردم از جان خود مایه می گذارند، هیچ مسئولی حق ندارد در سخنرانی هایش آن ها را تضعیف کند، مشکل ما شکستن هیبت نظام و نیروهای نظامی و انتظامی است.

وی در ادامه گفت: نیروی انتظامی در درون کشور مرزدار است، مرز فقط مرز جغرافیایی نیست، مرزهای الهی همان مکان هایی است که ماموران ناجا پست می دهند و انجام وظیفه می کنند، یک امر به معروف و نهی از منکر پلیس برابر با صدها نماز خوانده شده است.

اراکی با اشاره به این که جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد است و دشمن نیز متجاهر به جرم را تشویق می کند گفت: در جوامع منضبط این جرم ها زیاد علنی نمی شود و جامعه آرامش دارد، پلیس باید با تجاهر به جرم برخورد جدی کند.

وی اضافه کرد:یک تخلف کوچک می تواند روحیه بی انضباطی را در جامعه بوجود آورد، ارزش قانون را در جامعه از بین ببرد، تخلف از قانون، حرمت قانون را می شکند، تخلف در فضاهای عمومی با تخلف در فضای شخصی تفاوت دارد، مسئولیت حاکمیت این است که فضای عمومی جامعه را پاک نگه دارد، فضاهای های عمومی در خدمت حاکمیت است و در اختیار افراد نیست.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با نیروهای نظامی کشورهای دیگر تفاوت زیادی دارد، هر نظامی در حال خدمت، نماد امام زمان(عج)، ائمه اطهار(ع) و نماد مجریان حقیقی احکام الهی است.

وی ادامه داد: حضرت امیر(ع) خودش کار پلیس را انجام می داد و در بازار با متخلفان برخورد می کرد؛ کار شما، کار ائمه (ع)است، چون امام زمان نمی تواند به طور مستقیم وارد کار شود، نیروهای نظامی مشغول انجام وظیفه می شوند.

اراکی تاکید کرد: کارکنان ناجا نمایندگان حضرت ولی عصر(عج) و نایب برحقش رهبر معظم انقلاب هستند، فرمان رهبر، فرمان امام زمان است و شما نماینده رهبر فرزانه انقلاب و امام زمان هستید.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارتقاء معنویت در کارکنان پلیس خیلی با اهمیت است، یکی از مواردی که در دل مردم اثر روحی و روانی دارد این است که بدانند نیروی انتظامی یک نیروی متدین و منضبط است، انضباط نیروی انتظامی به مردم این پیام را می رساند که در کارش جدی است و برعکس، بی انضباطی پلیس، مردم را به رعایت نکردن قانون سوق می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *