دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

توسعه متوازن روستایی برنامه مهم وزارت کشور است

انتشار: جمعه, ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۰:۲۱:۱۹ |
کد خبر: 50202 |
بازدید: 7 views |
بدون دیدگاه


اراک – ابتکارآنلاین: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: توجه به روستاها و شهر های کوچک و توسعه متوازن مناطق کمتر برخوردار برنامه مهم وزارت کشور است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – مهدی جمالی نژاد شامگاه پنجشنبه در آیین بهره برداری از شهرداری تلخاب تفرش،افزود: گسترش متوازن روستاها و شهرهای کوچک از جمله شاخصه های توسعه پایدار کشور است و برای تحقق این مهم در کشور باید توزیع موثرو برنامه محور جمعیت در این مناطق ایجاد شود.

وی ادامه داد: توجه به روستاها و شهرهای کوچک عامل اصلی توسعه متوازن در کشور است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور تصریح کرد: شماری از روستاها ظرفیت مناسبی برای تبدیل به شهر را دارند که تلخاب از جمله این مناطق بود و با پیگیری مردم و مسئولان ارتقا یافت.

جمالی نژاد با یاد آوری استقبال مردم شهر تلخاب از مسئولان استان مرکزی در کمک به شهر شدن این منطقه، افزود: فردی که سکان مدیریت شهری تلخاب را به دست گرفته باید با جدیت در خصوص رفع مسایل مردم گام بردارد و وزارت کشور نیز در این راستا حمایت های لازم را دارد.

استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: همدلی، همراهی و استقبال مردم تلخاب از مسئولان بیعت دوباره با رهبر انقلاب، نظام مقدس جمهوری اسلامی، خون شهدا و دولت تدبیر و امید بود و مسئولان استانی نیز وظیفه دارند برای رفع مشکلات مردم این شهر بکوشند.

سید«علی آقازاده» افزود: تبدیل تلخاب به شهر نتیجه پیگیری ها و تزریق انگیزه مردم این شهر به مسئولان بودو باید از این فرصت برای شتاب بخشی به توسعه منطقه بهره برد.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: مشکل مجتمع دامداری شهر تلخاب پس از ۲۵ سال با پیگیری های صورت گرفته حل شده است.

سید«محمد حسینی»افزود: مشکل این مجتمع اختلاف هشت هکتار مردم شهر تلخاب با منابع طبیعی بود که با پیگیری های انجام شده و رای دادگاه به نفع مردم این شهر برطرف شد.

وی ادامه داد: دستور العمل بخشودگی سود و جرایم زیر یک میلیارد ریال از سوی بانک مرکزی به برخی بانک ها ابلاغ شده و افرادی که نسبت به تسویه اصل تسهیلات اقدام کنند سود و جرایم آنان بخشیده می شود.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پنج میلیارد ریال اعتبار برای جاده تلخاب در سال گذشته اختصاص یافت که به دلیل تحقق نیافتن درآمدهای دولت هنوز تخصیص نشده است.

حسینی افزود: پیگیری برای تخصیص این اعتبار در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

شهرستان فراهان از توابع استان مرکزی بوده که دارای ۲ بخش مرکزی به مرکزیت فرمهین و خنجین به مرکزیت شهر خنجین با ۲۸ هزار و ۹۹۴ نفر جمعیت است.

استاندار و جمعی از مسئولان استان مرکزی در ادامه این آیین با خانواده شهید «محمدعلی تلخابی» دیدار کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *