دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

بهره برداری از ۳۰۰ کیلومتر آزادراه هدفگذاری شده است

انتشار: چهارشنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۸:۴۳:۰۳ |
کد خبر: 50141 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


همدان – ابتکارآنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هدفگذاری ما بهره برداری از ۲۸۰ تا ۳۰۰ کیلومتر آزادراه در سطح کشور است که این رقم معادل ۱۵ درصد از کل آزاد راه های موجود در ایران است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – خیرالله خادمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از محور چهارخطه ملایر به آورزمان افزود: امیدواریم با کمک دولت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح ها را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون یکهزار و ۱۶۰ کیلومتر طرح در بخش آزادراه ها داریم، افزود: در این ارتباط قرارداد سرمایه گذاری برای حدود ۳۰۰ کیلومتر بسته شده است که امیدواریم هر چه سریعتر عملیات اجرایی آنها آغاز شود.

خادمی با بیان اینکه بیشتر سرمایه گذاری های این وزارتخانه در حوزه آزادراه ها انجام شده است بیان کرد: مراحل پایانی این طرح ها بویژه کنار گذر جنوبی تهران به عنوان یکی از بزرگترین طرح های ملی کشور در حال اتمام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به طرح های در دست اجرا در استان های مختلف ادامه داد: آزاد راه اراک به خرم آباد هم اکنون در دست اجرا است که ۶۷ کیلومتر از این مسیر در برنامه امسال ما است که از خرم آباد به بروجرد را انجام دهیم.

خادمی با بیان اینکه این آزاد راه به عنوان یک طرح بزرگ به طول ۱۳۵ کیلومتر در حال احداث است اظهار داشت: ادامه این مسیر به سمت اراک می رود که درراستای کار وزارت راه و شهرسازی است.

وی افزود: این آزاد راه در عمل از جنوب کشور و از بنادر جنوب غربی به سمت مرکز کشور می رود و در ادامه به آزاد راه تهران – قم اتصال پیدا می کند و با اجرای آن شبکه آزاد راه های جنوب و غرب کشور تکمیل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در کشورمان حدود هفت هزار و ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه در دست اجرا است و سالانه حدود یکهزار و ۲۰۰ تا یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر از جاده ها به بزرگراه تبدیل می شود.

خادمی ابراز داشت: در بخش ریلی نیز حدود سه هزار و ۳۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در سطح کشور در دست اجرا است که امیدواریم بخشی از این مسیرها امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی اتصال ۲ مرکز استان به شبکه ریلی کشور در سال گذشته را اقدامی بزرگ در این حوزه برشمرد و بیان کرد: این کار در بخش توسعه شبکه ریلی کشور ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ابراز امیدواری کرد: امسال و سال آینده بتوانیم اقدامات موثری در حوزه ریلی کشور داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی از مراحل اجرایی احداث محور چهارخطه ملایر به توره، ملایر به آورزمان و ملایر به تویسرکان در مسیر روستای حسین آباد شاملو بازدید و در جریان مشکلات این طرح ها قرار گرفت.

شهرستان ملایر یکهزار کیلومتر راه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *