دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

اجرای راهکارهای موقت برای دفع فاضلاب شهرک‌های تازه تأسیس قرچک

انتشار: چهارشنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۸:۴۱:۳۰ |
کد خبر: 50123 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


قرچک- ابتکارآنلاین: معاون فرماندار قرچک از اجرای راهکارهای موقت برای دفع فاضلاب شهرک‌های تازه تأسیس قرچک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – الله بخش حبیبی صبح چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک که با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشدار مرکزی، شهردار قرچک و دیگر مسئولان برگزار شد اظهار داشت: این جلسه با محوریت اتخاذ راهکار مناسب به منظور رفع موقت مشکلات ناشی از دفع فاضلاب شهرک باغشهر و تعیین تکلیف بناهای ساخته شده در بستر رودخانه باقرآباد برگزار شده است.

 

حبیبین افزود: با توجه به مشکلات ناشی از دفع فاضلاب در شهرک‌های باغشهر و گلشهر، ضرورت دارد راهکارهای موقت تا بهره برداری کامل از پروژه خط انتقال فاضلاب اتخاذ شود.

 

وی بیان داشت: فاضلاب شهرک‌های تازه تأسیس به معضل بزرگی برای ساکنین تبدیل شده که در جلسات مرتبط و متعدد راهکارهای برون رفت از این مشکلات بررسی شده و با بازدیدهای مختلفی از سوی مسئولان فرمانداری و دادستان، مقرر شد راهکارهای موقت ارائه شود تا با تأمین اعتبارات پروژه خط انتقال انجام شود.

 

این مسئول در خصوص بناهای احداث شده در بستر رودخانه باقرآباد بیان کرد: بناهایی که در بستر رودخانه باقرآباد در قشلاق دوم ساخته شده طبق قانون و وظایف آب منطقه‌ای باید تخلیه و تخریب شود؛ برای همین منظور برای افراد ساکن در این منطقه، واحدهایی در شهرک‌های جدید که در اختیار مسکن و شهرسازی به آنها اختصاص می‌یابد.

 

حبیبی یادآور شد: ساکنین این منطقه جزو اقشار آسیب پذیر هستند به همین دلیل با حداقل شرایط این واحدها به آنها تعلق می‌گیرد و از دادستان محترم می‌خواهیم در این خصوص راهکار بدهند.

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک نیز در این جلسه گفت: وضعیت شهرک‌های تازه تأسیس اسفناک بوده و شرایط در ایام تابستان بدتر می‌شود و مردم درخواست رسیدگی دارند.

 

حجت الاسلام سینکایی افزود: باید در اسرع وقت راهکار موقت ارائه و بعد با جدیت اقدامات بلندمدت انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *