دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

رشد همزمان کشاورزی و صنعت توسعه متوازن پیشوا را رقم می زند

انتشار: چهارشنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۸:۴۰:۵۰ |
کد خبر: 50120 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران گفت: رشد توأمان کشاورزی و صنعت در کنار هم می تواند یک توسعه متوازن را برای پیشوا رقم بزند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – صابر پرنیان اظهار داشت: چندین سال است که ۴۷ بافت صنعتی بدون مجوز در سطح استان تهران داریم که با پیگیری استاندار در ۶ ماهه ابتدای سال جاری همه این مناطق در هیئت دولت تعیین تکلیف و ساماندهی خواهد شد.

وی به عزم شرکت شهرک های صنعتی برای برنامه ریزی و اقدام ویژه در پیشوا اشاره کرد و گفت: با رشد توأمان کشاورزی و صنعتی در کنار هم می توان یک توسعه متوازن را برای پیشوا رقم زد.

 

وی تصریح کرد: در بحث مشوق ها تا جایی که امکان داشته باشد سعی داریم نگاه به شهرک صنعتی پیشوا با سایر شهرک های استان متمایز باشد.

 

لزوم مطالبه جدی برای خروج شهرک صنعتی از شعاع ۱۲۰ کیلومتری

 

پرنیان با اشاره به اینکه اصناف تولیدی پیشوا می توانند به شهرک صنعتی منتقل شوند، افزود: مشکلات این شهرک به زودی حل خواهد شد؛ چراکه فضای جدیدی در استان نسبت به این موضوع شکل گرفته است.

 

این مسئول درخصوص خروج شهرک صنعتی از شعاع ۱۲۰ کیلومتری گفت: این اقدام باید از یک نقطه شهرک آغاز شود؛ درخواستی در این زمینه تهیه و به امضای مسئولان ارشد شهرستان و استان برسد تا این موضوع را از معاون اول رئیس جمهور مطالبه کنیم.

 

رشد ۵ برابری بودجه عمرانی شرکت شهرک های استان

 

وی گفت: به منظور تحقق رونق تولید در استان، به صورت مستمر در واحدهای صنعتی تعطیل حضور یافته و مشکلات را دسته بندی و راهکارهای را مشخص و همچنین طرح های صنعتی و فرصت های سرمایه گذاری را از نزدیک بررسی می کنیم.

 

پرنیان با اشاره به مشکلات فراوان زیرساختی در شهرک های صنعتی استان تهران، گفت: برخلاف نگرش عمومی که استان تهران وضعیت مطلوبی در زمینه زیرساختی دارد، شهرستان های استان تهران بسیار مظلوم و توسعه نیافته هستند.

 

این مسئول با بیان اینکه ظرفیت استان تهران در بخش صنعت بی نظیر است، گفت: با توجه به افزایش چند برابری قیمت ها، برای بودجه عمرانی رشد تقریبا ۵ برابری را برای سال جدید برنامه ریزی کردیم.

 

برگزاری دوره های آموزش کسب و کار در شهرستان های استان

 

پرنیان به بحث آموزش واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: در بحث آموزش علاوه بر عارضه‌یابی و آموزش صنایع کوچک قرار شده اکیپی از تولیدکنندگان، کارشناسان و مشاوران هر هفته ۱۰ واحد صنعتی تعطیل و زیر ظرفیت را بازدید و راه حل مشکل را پیدا و از طریق استاندار پیگیری کنند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی شهرستان های استان تهران با بیان اینکه آموزش را در دل واحدهای صنعتی برگزار خواهیم کرد، گفت: با هدف فعال شدن ظرفیت های استان، اگر در سطح شهرستان ها نیاز به آموزش کسب و کار حتی خارج از شهرک ها باشد آماده برگزار دوره های آموزشی هستیم.

 

وی افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری هر هفته ۳ طرح صنعتی در استان کلنگ زنی می شود که یک کار جدید و بزرگ است.

 

پیگیری مشکلات زیرساختی شهرک ها در سطوح ملی

 

این مسئول  افزود: در حال حاضر در همه شهرک های استان مشکل آب، برق و گاز وجود دارد که اصلا برازنده تهران نیست و در این زمینه هم مشکلات دسته بندی شده و با جدیت در حال پیگیری هستیم.

 

وی با بیان اینکه ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین پایدار آب، برق و گاز شهرکهای استان مورد نیاز است، گفت: در بحث زیرساخت ها فراتر از استان عمل خواهیم کرد و جلساتی را با وزیر صمت و نیرو برگزار می کنیم تا بودجه ای را خارج از اعتبارات استان و شهرک های صنعتی جذب کنیم.

 

پرنیان در پایان گفت: از سهم ۶۰ درصد ایجاد ارزش افزوده استان تهران تنها دو و نیم درصد آن به استان بر می گردد و تنها یک درصد آن سهم شرکت شهرک های صنعتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *