دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

واردات دارو ۱۰۰ قلم کاهش یافت

انتشار: سه شنبه, ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۰:۲۳:۱۷ |
کد خبر: 50112 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


کرج – ابتکارآنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی مورد توجه ویژه این وزارتخانه قرار گرفته ، گفت: طی ماه های اخیر واردات داروی خارجی به کشور ۱۰۰ قلم کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – دکتر سعید نمکی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در البرز افزود: تلاش ها بر این است تا حمایت ها در سازمان غذا و دارو از تولید کنندگان داخلی به صورت یکسال اعمال شود.

وی بیان داشت: در برخی موارد گزارشات و شکواییه های توسط تولید کنندگان و مراجعه کنندگان داشته ایم که برخی مراحل صدور مجوزها طولانی است.

نمکی گفت: پروسه صدور مجوز طولانی تر از میزان مورد انتظار بوده و برخی اوقات فیلترهایی درست می شود که وارد کنندگان داخل از این موضوع متضرر می شوند.

وی افزود: واردات دارو بیش از حد مورد انتظار بود و این رویه در حال اصلاح است و همه را مکلف کردیم که تولید داخلی که مشابه خارجی دارد وارد کشور نشود.

نمکی اظهار داشت : استانداردهای مورد نیاز برای رعایت سلامت شهروندان در تولید داخل تقویت می شود و اگر درمحصول داخلی کیفیت و استاندارد مورد انتظار را نداشته باشد با آن برخورد می شود و این اتفاق در حال تسریع در سازمان غذا و دارو است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر بهداشت و درمان روز سه شنبه در سفر به استان البرز چند داروی جدید را رونمایی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *