صادرات فرآورده های نفتی ایران نشان از شکست ترامپ است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

صادرات فرآورده های نفتی ایران نشان از شکست ترامپ است

انتشار: سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۱۱:۲۱ |
کد خبر: 49526 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


سمنان – ابتکارآنلاین: نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: صادرات فرآورده های نفتی ایران به بسیاری از کشورهای دنیا نشانه خوبی برای شکست ترامپ و نمایش قدرت ایران در منطقه است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ابوالفضل حسن بیکی افزود: ترامپ تصور می کرد با خروج از برجام، کشور ایران با کمبود بنزین، نارضایتی مردم و هرج و مرج روبرو خواهد داشت که در این امر شکست سنگینی متحمل شد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، روزانه ۶۰ میلیون لیتر فرآورده های نفتی مازاد بر نیاز داخلی برای صادرات آماده شد که اعتبار خوبی برای دولت است.

حسن بیکی ادامه داد: بخش قابل توجهی از طرح افزایش حقوق ها در سال آینده، از محل درآمد صادرات فرآورده های نفتی تامین شده است.

وی افزود: در حال حاضر روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می شود که میانگین مصرف سوخت روزانه، ۸۶ میلیون لیتر است.

حسن بیکی ستاره خلیج فارس را بزرگترین پالایشگاه منطقه بندرعباس دانست و گفت: در طول پنج سال از دولت های دهم و یازدهم، ساخت و راه اندازی این پالایشگاه با ۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شد.

وی افزود: گام اول و دوم این پالایشگاه در سال ۹۶ و گام سوم در سالجاری به بهره برداری رسید که با ایجاد گام سوم، می توان این پالایشگاه را معادل با تمامی پالایشگاه های ایران دانست.

حسن بیکی اظهار داشت: بنزین، نفت سفید، گازوئیل و بنزین هواپیما از تولیدات این پالایشگاه است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: صادرات بنزین و گازوئیل در حال حاضر به ۱۵ کشور همسایه با قیمت هر لیتر ۴۵ هزار ریال انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *