دماوند رتبه نخست پرداخت تسهیلات در سامانه کارا را کسب کرد | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

دماوند رتبه نخست پرداخت تسهیلات در سامانه کارا را کسب کرد

انتشار: دوشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۴۰:۱۸ |
کد خبر: 49473 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: معاون برنامه ریزی و اداری و مالی فرماندار شهرستان دماوند گفت: این شهرستان در سال ۹۷ رتبه نخست استان را در بحث تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات در سامانه کارا را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین- فاطمه فرزام روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی بانک ها و اقتصاد مقاومتی به منظور بررسی عملکرد این شورا در حوزه اشتغال زایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۱۶۳ پرونده به منظور پرداخت تسهیلات به بانک ها معرفی شد، اظهار داشت‌: ۹۲ پرونده موفق به اخذ تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد و ۹۱۱ میلیون تومان شد و ۶۳ پرونده بازگشت داده شد.

وی افزود: همچنین هشت پرونده دیگر در دست اقدام تا در سال آینده پرداخت شود.

فرزام تاکید کرد: پرداخت تسهیلات در سامانه کارا در راستای طرح توسعه پایدار روستا-عشایر است اکنون این سامانه به دلیل وجود محدودیت ها بسته است و در صورت فعال شدن پرونده های موجود به ثبت خواهد رسید.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار دماوند در خصوص طرح کارورزی تصریح کرد: در یک سال اخیر ۱۷۹ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی ثبت نام کردند و با توجه به اینکه ۲۹ واحد تولیدی متقاضی به کارگیری این افراد بودند در مجموع ۴۶ قرارداد منعقد شده است.

وی با اشاره به سامانه رصد نیز گفت: امسال توسط دستگاه های متولی شهرستان ۴ هزار و ۸۰۰ مورد اشتغال زایی می بایست صورت می گرفت که از این میزان ۴۲۳۱ مورد انجام شد و با توجه به اشتغال زایی ۹۰ درصدی، شهرستان دماوند رتبه سوم در سطح استان را کسب کرد.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی با اشاره به سیاست های مد نظر در حوزه اشتغال در سال آینده، بیان کرد: تبیین سیاست های مربوط به حوزه اشتغال بر عهده کارگروه اشتغال استان است، اما توسعه و تقویت مشاغل خانگی از جمله سیاست های مد نظر شهرستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *