جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

شرکت آلمانی ۲۰۰۰ میلیارد ریال در مهاباد سرمایه گذاری می کند

انتشار: چهارشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۰۰:۲۷ |
کد خبر: 49342 |
بازدید: 55 views |
بدون دیدگاه


مهاباد – ابتکارآنلاین: نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یک شرکت آلمانی بیش از ۲ هزار میلیارد ریال برای احداث یک واحد تولیدی در این شهرستان سرمایه گذاری می کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – جلال محمود زاده اظهار داشت: هیاتی از اعضای یک شرکت آلمانی – عراقی به منظور ایجاد کارخانه تولید انواع خلال و پوره سیب‌زمینی به آذربایجان ‌غربی سفر و پس از بررسی ظرفیت شهرهای مختلف این استان، مهاباد را به عنوان مقصد ایجاد واحد تولیدی خود انتخاب کرده است.

وی افزود: پیش بینی شده که این واحد تولیدی در ۲ فاز و سه هکتار زمین احداث شود.

محمود زاده بیان کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و چهارهزار نفر به صورت غیرمستقیم در سطح این شهرستان از طریق راه‌اندازی این کارخانه فراهم می‌شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: محل احداث این کارخانه در اطراف روستای «قزلقوپی» در بخش مرکزی این شهرستان خواهد بود که براساس برنامه ‌ریزی ‌های صورت گرفته پس از دریافت مجوزهای لازم پیش بینی شده است در مدت یک ‌سال احداث و به مرحله بهره برداری برسد.

به گزارش ایرنا، مهاباد دارای یک شهرک صنعتی با مساحت ۵۶ هکتار در ۱۸ کیلومتری مسیر مهاباد – میاندوآب است.

در این شهرک صنعتی ۱۱۶ فقره قرار داد با واحدهای تولیدی منعقد شده است که از این تعداد ۵۱ واحد فعال بود و تاکنون زمینه اشتغال برای ۶۴۱ نفر فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *