جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

سامان دهی ۵۴ گلزار شهدا در دماوند به طور کامل انجام شده است

انتشار: چهارشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۵۶:۲۵ |
کد خبر: 49320 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


دماوند- ابتکارآنلاین: رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران دماوند گفت: سامان دهی ۵۴ گلزار شهدا در دماوند به طور کامل انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – قاسم ملیحی صبح چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه طی سخنانی اظهار داشت: به مناسبت روز شهدا برنامه کاشت ۲۲ نهال در ۲ گلزار شهدا شهرستان دماوند را با مساعدت و حمایت شهرداری و منابع طبیعی خواهیم داشت و همچنین دیدار با همسران و خانواده‌های شهدا و خانواده‌های ایثارگران نیز انجام خواهد شد.

 

اشرفی با بیان اینکه تجلیل از نخبگان در دماوند نیز صورت خواهد گرفت افزود: در حال حاضر شهرستان دماوند ۴۰ نخبه ایثارگر دارد که فرزند، همسر برادر و یا خواهر شهید و آزاده هستند که در زمینه‌های ورزشی، علمی پژوهشی و قرآنی دارای برجستگی‌هایی در سطح کشور بوده و تعداد دیگری از این افراد کسانی هستند که در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب دارای اثر می‌باشند.

 

وی در خصوص تعداد شهدای شهرستان دماوند نیز گفت: تعداد شهدا دقیق نیست چرا که کسانی هستند که متولد دماوند بودند و شهید شدند و برخی ساکن دماوند شده اند و برخی میهمان بوده اند.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دماوند در ادامه بیان داشت: در شهرستان دماوند تعداد ۳۱۳ مزار شهید ۷۰۰ جانباز و ۵۵ گلزار شهید و ۵۸ آزاده داریم که گلزارها باید تحویل شهرداری بشود اما هنوز تحویل نشده و پروسه‌های بعد باید توسط شهرداری انجام شود.

 

اشرفی در خصوص موزه شهدای دماوند نیز اظهار داشت: آثار موزه‌ای شهدای گرانقدر و شهدای مدافع حرم در این موزه نگهداری می‌شود و ساختمان سابق تحویل داده می‌شود و اثار در معرض دید عموم باقی خواهد ماند.

 

وی در رابطه با خدمات ارائه شده به خانواده شهدای شهرستان دماوند نیز گفت: خدماتی حوزه‌های مختلف فرهنگی به این عزیزان ارائه شده که شامل ارائه سهمیه حج عمره و تمتع به خانواده مستطیع شهدا و اردوهای سیاحتی و زیارتی، بررسی و پیگیری امور آموزشی خانواده شهدا که دانشجو و دانش آموز هستند و پرداخت صد در صدی شهریه خانواده شهدا و جانبازان و ارائه معرفی نامه برای مراکز فرهنگی هنری ورزشی و استخرهای شهرستان از جمله این خدمات بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *