جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

بالاترین آمار بافت فرسوده روستایی در ملارد ورامین و قرچک است

انتشار: سه شنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۱۳:۴۹ |
کد خبر: 49293 |
بازدید: 54 views |
بدون دیدگاه


پیشوا- ابتکارآنلاین: مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت: بالاترین آمار بافت فرسوده روستایی در ملارد ورامین و قرچک است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – غلامرضا صالحی بعد از ظهر سه شنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی نوسازی بافت فرسوده روستاهای شهرستان پیشوا به ارائه آماری از وضعیت روستاهای استان تهران پرداخت و اظهار داشت: براساس آخرین سرشماری، از مجموع ۵۲۷ روستای استان تهران در محدوده مصوب طرح‌های هادی، ۲۲۷ هزار مسکن روستایی وجود دارد که متأسفانه ۱۴۳ هزار واحد معادل ۶۳ درصد نامقاوم است.

 

وی با بیان اینکه شهرستان‌های ملارد، ورامین و قرچک بالاترین آمار را در بافت فرسوده روستایی دارند، افزود: ۸۵ درصد واحدهای مسکونی در روستاهای ملارد و ۸۲ درصد واحدها در روستاهای ورامین و قرچک نامقاوم هستند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران با اشاره به اینکه ۶۲ درصد مساکن روستایی شهرستان پیشوا نامقاوم هستند، گفت: نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی یکی از فعالیت‌های محوری و اولویت دار بنیاد مسکن است.

 

وی به اقدامات بنیاد مسکن در زمینه تسهیل نوسازی بافت فرسوده روستایی اشاره و تصریح کرد: ۲۵ میلیون تومان وام با کارمزد ۵ درصد و دوره بازپرداخت ۱۲ ساله برای مقاوم سازی منازل روستایی در نظر گرفته شده است.

 

صالحی افزود: از محل منابع بنیاد مسکن و در قالب تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران تسهیلات به مبلغ ۱۲ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و دوره بازپرداخت ۵ ساله به روستاییان اعطا می‌شود.

 

وی خاطر نشان کرد: به گروه‌های هدف و دهک‌های پایین که توان مالی برای بازسازی منزل خود را نداشته باشند، بین ۴ تا ۸ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می‌شود.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران با ابراز امیدواری نسبت به آغاز عملیات اجرایی مقاوم سازی بافت فرسوده روستایی در سطح قابل توجهی از استان تهران، گفت: بنیاد مسکن تخفیفاتی نیز در زمینه تهیه نقشه ساختمان، نظارت و آواربرداری برای کمک به بازسازی و مقاوم سازی منازل روستایی اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *