پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

دوربین های نظارتی پلیس راه البرز به سامانه سپهتن متصل شد

انتشار: یکشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۱:۲۹ |
کد خبر: 49243 |
بازدید: 53 views |
بدون دیدگاه


کرج – ابتکارآنلاین: رئیس پلیس راه البرز گفت: تمام دوربین های نظارتی ثبت سرعت خودرو های سبک نیز در راه های این استان به سیستم هوشمند سپهتن متصل شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – «سامانه سپهتن یا پایش هوشمند تردد ناوگان، مجموعه نرم افزارها و ساختارهایی است که می تواند به صورت یکپارچه با کنترل آنلاین تمام عملکرد خودروهای عمومی و شخصی کشور توسط رانندگان را کنترل کرده و موجب کاهش تلفات جاده ای شود.»

سرهنگ رضا گودرزی روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان البرز افزود: با اتصال این سامانه به دوربین های نظارتی سرعت غیرمجازخودروهای سبک توسط دوربین ها ضبط و بلافاصله از طریق سیستم سپهتن در کمترین زمان تخلف به راننده اخطار داده می شود.

وی اضافه کرد: قبل از این سیستم سپهتن روی تمام خودروهای مسافربری نصب شده بود که خوشبختانه با فعالیت این سیستم طی ۲ سال گذشته هیچ گونه تصادف منجر به فوت برای اتوبوس های مسافربری در راه های استان البرز رخ نداده است.

گودرزی خاطرنشان کرد: سیستم سپهتن به روی خودروهای سواری از نوروز سال ۹۸ فعال شده و به صورت هوشمند تمام تخلف های رانندگان را ثبت و به نزدیک ترین مرکز پلیس راه اعلام می کند.

وی بیان داشت: اکنون کنترل ساعت کار رانندگان، زمان استراحت، جلوگیری از جابجایی رانندگان حمل ونقل عمومی، کنترل سرعت لحظه ای از طریق این سیستم به صورت خودکار انجام و یک کیلومتر مانده به پاسگاه پلیس راه، اطلاعات لازم اعلام می شود و ماموران می توانند با توقف خودرو از نحوه عملکرد راننده و تخلفات احتمالی مطلع شوند.

فرمانده پلیس راه البرز تاکید کرد: رانندگان بعد از سه ساعت تردد مداوم باید استراحت و سپس اقدام به ادامه رانندگی کند.

وی گفت: با نصب این دستگاه رانندگان در ایستگاه های پلیس به جز پاسگاه های مبدا و مقصد توقف نخواهند داشت و پلیس تمام تحرکات راننده و مسیرهای طی شده را رصد کرده و حتی فرد دیگری نمی تواند به جای راننده اقدام به رانندگی کند.

گودرزی افزود: تصاویر رانندگان به کاربران پلیس راه معرفی شده و زمان ثبت ساعت در مبدا و مقصد چهره راننده توسط ماموران پلیس راه بازبینی می شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون ۲۵ دوربین نظارتی ثبت سرعت و تخلف در راه های استان البرز فعال است که ۱۹ نقطه آن در آزادراه ها و بقیه در جاده کرج -چالوس نصب شده و هر نقطه دارای چند دوربین به تناسب خط عبوری است.

استان البرز دارای یک هزارو۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای ایران مربوط به این استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *