پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

توجه به مسایل اجتماعی از اولویت های سازمان اوقاف است

انتشار: یکشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۰:۵۱ |
کد خبر: 49242 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


اردبیل – ابتکارآنلاین: رییس شورای فقهی و حقوقی و معاون امور استانهای سازمان اوقاف و امورخیریه گفت: توجه به مسایل اجتماعی و فرهنگی از اولویت های این سازمان است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی‌نژاد روز یکشنبه در آیین معارفه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود: در مدیریت جدید سازمان اوقاف و امورخیریه فصل جدیدی در فعالیت‌ها گشوده شده و توجه به مسایل اجتماعی و فرهنگی از جمله اشتغال و احیای وقف از اولویت های این سازمان است.

وی با بیان اینکه آثار و منافع موقوفات باید برای مردم مملوس باشد، اظهار داشت: این کار باعث رغبت به وقف شده و موقوفات در جامعه افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنند تا فرهنگ وقف در جامعه ساری و جاری گردد، اضافه کرد: متاسفانه در سده های گذشته آن طور که باید به موضوع وقف توجه جدی نشده است.

معاون امور استانهای سازمان اوقاف و امورخیریه گفت: امروز تدوین دانشنامه وقف یکی از نیازهای اساسی حوزه وقف است و امیدواریم با همکاری اندیشمندان و صاحبنظران شاهد تدوین دانشنامه وقف باشیم.

وی افزود: اگر وقف در کشور ساری و جاری گردد بسیاری از مشکلات کنونی جامعه حل می شود و هیچ فقیر و تهیدست و مستضعفی در جامعه پیدا نمی شود.

در این آیین از زحمات حجت الاسلام و المسلمین اکبر قیامی تقدیر و حجت الاسلام والمسلمین مهدی ستوده به عنوان سرپرست جدید اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *