پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

پرونده فوت رییس سازمان تامین اجتماعی باز است

انتشار: شنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۰:۳۳ |
کد خبر: 49197 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


گرگان – ابتکارآنلاین: رییس کل دادگستری استان گلستان گفت که پرونده حادثه رانندگی منجر به فوت «محمد تقی نوربخش» رییس فقید سازمان تامین اجتماعی همچنان در دادگاه باز و در حال رسیدگی قضایی است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – هادی هاشمیان اظهار کرد: گزارش کارشناسی پلیس راه از صحنه حادثه چندبار مورد بررسی قرار گرفته و در آخرین مورد گروه کارشناسی پنج نفره هم راننده خودرو سواری تویوتا متعلق به استانداری گلستان را مقصر اصلی حادثه منجر به فوت رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه گزارش گروه کارشناسی ۵ نفره نهایی شده و به زودی اعلام خواهد شد، گفت: پیش از این گروه های کارشناسی یک نفره و سه نفره به طور جداگانه حادثه را بررسی و اعلام نظر کرده بودند که مقصران به آن اعتراض داشتند.

وی بیان کرد: در گزارش اولیه پلیس راه سه عامل راننده تریلر، راننده سواری استانداری و نقص فنی جاده (مدیرکل راه و شهرسازی) به یک میزان مقصر شناخته شدند که در مرحله بعدی گروه سه نفره فقط راننده استانداری را مقصر شناخت و این نظریه از سوی گروه کارشناسی پنج نفره هم تایید شد.

به گفته رییس دادگستری گلستان، راننده خودرو حامل رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی هنگام دور زدن حق تقدم را رعایت نکرد و همین عامل اصلی علت برخورد با تریلی بود.

هاشمیان در خصوص تقصیر یا قصور رییس پلیس راه گلستان در تامین حفاظت مسیر حرکت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مدیران ارشد این وزارتخانه نیز گفت: در این زمینه پلیس راه مقصر نبوده و شکایتی علیه فرمانده آن به دادستان نظامی نشده است.

دادستان نظامی استان گلستان پیش از این گفته بود اگر شکایتی از پلیس راه مبنی بر کوتاهی در انجام وظیفه دریافت شود مرجع قضایی بدون هیچ ملاحظه ای به آن رسیدگی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، در جریان سفر ۲۴ آبان ۹۷ محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان گلستان خودرو حامل جمعی از مدیران ارشد این وزارتخانه در دوربرگردان جاده «شصت کلای» گرگان با یک دستگاه تریلی برخورد کرد که در اثر آن تقی نوربخش و عبدالرحمن تاج الدین دچار صدمه شدید شدند و پس از ساعتی جان باختند.

همچنین خلیل حنیف از مدیران ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصدوم شد.

در این حادثه راننده خودرو سواری تویوتا متعلق به استانداری گلستان آسیب جدی ندید.

رییس پلیس راه گلستان در اظهار نظر اولیه گفته بود که رعایت نکردن حق تقدم از سوی راننده خودرو تویوتا حامل رییس فقید سازمان تامین اجتماعی هنگام دور زدن، توجه ناکافی به جلو از سوی راننده تریلی و ناایمن بودن دوربرگردان محل وقوع حادثه سه دلیل اصلی بروز واقعه بوده است که این نظریه در مراحل بعدی کارشناسی رد شد.

به گفته سرهنگ دوم علی عبدی، از آنجا که استانداری گلستان برای تامین ترافیکی تردد وزیر کار و تعاون درخواستی نداشته و نشست هماهنگی برگزار نکرد؛ پلیس راه اقدامی انجام نداده است ضمن اینکه مطابق دستور عمل حفاظت از شخصیت ها، رییس سازمان تامین اجتماعی در رده حفاظتی قرار ندارد.

به گزارش ایرنا و بر پایه آمارهای رسمی، ۱۷۴ نفر امسال تاکنون در اثر حوادث رانندگی در جاده های استان گلستان جان خود را از دست دادند.

مطابق آمار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در این استان ۱۲۳ نقطه حادثه خیز و پرخطر وجود دارد که ۴۸ مورد آن پُر حادثه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *