پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

نظام انتخاباتی کشور حزبی شود

انتشار: شنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۰:۱۹ |
کد خبر: 49196 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


کرمان – ابتکارآنلاین: نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حزبی شدن نظام انتخاباتی کشور گفت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی راه را برای اصلاح نظام انتخابات و اجرایی کشور هموار می کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمد مهدی زاهدی روز شنبه در نشست خبری در محل هتل آسمان کرمان افزود: ما یکی از ناکارآمدترین نظام های انتخاباتی دنیا را داریم و احزاب در فرآیند انتخابات کنار گذاشته شده اند و بسیاری از فسادها هم به دلیل بها ندادن به احزاب است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در راس امور است تصریح کرد: مجلس ریل گذاری قطار اجرایی کشور را بعهده دارد و اگر این ریل گذاری دقیق و با برنامه ریزی نباشد نمی تواند کشور را نجات دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بسیاری از کشورها سیستم انتخابات بر اساس حضور احزاب و تناسبی است و هر جریان و گروه به تناسب آرا در دولت نماینده دارد.

وی ادامه داد: باید افراد قوی با پشتوانه حزبی، شجاع، کارآزموده و مدیر انتخاب شوند و استانی شدن انتخابات به شرط رعایت تناسب می تواند مقدمه خوبی برای تحزب در کشور باشد.

زاهدی تصریح کرد: در راستای توسعه استان کرمان همه گروه ها و جناح ها باید فارغ از بحث های سیاسی عمل کنند و برای پیشرفت و آبادانی دست در دست یکدیگر متحد شوند.

*اروپا برای گره گشایی مبادلات بانکی تضمین لازم را بدهد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در رابطه با بحث پیوستن ایران به گروه اقدام ویژه مالی (FATF) مزایا و برقراری ارتباط بانک های دنیا با بانک های کشور از رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه سوال کردیم که وزیر خارجه گفتند تضمینی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اروپایی ها بعد از ۹ ماه ما را فریب دادند تاکید کرد: اروپا در اینستکس می گوید دلار به ما بدهید ما غذا و دارو به شما بدهیم و این در حالی است که اغلب این اقلام در داخل کشور تولید می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در شرایط فعلی و جنگ اقتصادی (FATF)را امضا کنیم با دست خودمان طناب دار را به گردن خودمان می اندازیم.

وی اظهار داشت: باید در شرایط فعلی آرایش اقتصادی، مالی و بانکی خاصی را اجرا کنیم و اروپایی ها باید تضمین بدهند تبادلات مالی را برای تعاملات اقتصادی گره گشایی کنند.

زاهدی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت: این بیانیه در کارگروهی توسط مدیران اجرایی فعلی و سابق بررسی می شود تا راهکارهای اجرایی آن به دولت ابلاغ شود و یا در صورت غیر نیاز بودن، همان بیانیه به دولت کامل برای اجرا ارجاع شود.

*از فاضلاب کرمان برای طرح های صنعتی استفاده می شود

وی اظهار داشت: پروژه فاضلاب شهر کرمان در طول ۱۸ سال گذشته تنها ۲۷ درصد پیشرفت داشته که اغلب آن در دولت های قبلی انجام شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود:برنامه ریزی شده تا از آب های سطحی و فاضلاب کرمان برای پروژه های پتروشیمی و فولاد استفاده شود و تفاهمنامه ای در این رابطه با هلدینگ میدکو منعقد شده است تا ظرف چهار سال طرح جمع آوری پساب و فاضلاب را اجرا کنند.

*فساد را در هر سطحی دنبال می کنیم

وی تاکید کرد: با خودم تعهد کردم که هر جا فسادی دیدم یدون نگاه وابستگی و جناحی آن را پیگیری کنم و چند کار مهم در سطح ملی انجام شد.

زاهدی با اشاره به تخلفات گسترده در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: از ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام اخذ شده در این بانک، بیش از ۹ هزار میلیارد تومان وام مشکوک الوصول وجود دارد که پرونده آن در دادگاه در حال رسیدگی است.

* مدارس دولتی باید تقویت شود

وی با بیان اینکه مخالف تاسیس مدارس غیر دولتی نیستیم تصریح کرد: از آموزش رایگان تا مرحله متوسطه همیشه دفاع کردیم و دولت باید به بحث نظارت و کیفی سازی مدارس دولتی وارد شود تا این مدارس تضعیف نشوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث مهاجرت و حضور اتباع افغان در کرمان افزود: بحث مهاجرت اتباع افغانی بحث پیچیده ای است و قانونی اخیرا پیشنهاد شده که اگر تصویب شود تصمیمات خوبی در بخش قاچاق انسان گرفته خواهد شد.

*یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار برای اجرای پتروشیمی کرمان اختصاص یافت

وی با اشاره به اجرای طرح بزرگ پتروشیمی کرمان اظهار داشت: هفته قبل مقرر شد از صندوق توسعه ملی مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار برای این پروژه پتروشیمی کرمان اختصاص پیدا کند و بانک پاسارگارد به عنوان سرمایه گذار طرح این مهم را انجام می دهد.

زاهدی گفت: توسعه ظرفیت لاستیک بارز کرمان به میزان ۵۰ هزار تن، اختصاص ۷۵۰ میلیارد یورو به فولاد بوتیا و مردمت مسیر ریلی کرمان به بافق از جمله کارهایی است که پیگیری های آن انجام شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح های انتقال آب به استان کرمان افزود: کار لوله گذاری انتقال آب خلیج فارس به کرمان در دست انجام است که برای اتمام طرح سندیکای سرمایه گذاری تشکیل می شود و همچنین مطالعات انتقال آب از دریای عمان تمام شده و پیمانکار باید مشخص شود.

وی با اشاره به مشکلات و نابسامانی های موجود در بازار تاکید کرد: دولت باید بر بازار کنترل و نظارت لازم را داشته باشد و قوه قضاییه در ماه های اخیر اقدامات خوبی را برای مقابله با سوء استفاده کنندگان شروع کرده است.

زاهدی با اشاره به بحث مافیای خودرو و کنترل نشدن بازار خودرو تصریح کرد: در روند پیش فروش و تحویل خودرو باید خودرو سازان پاسخگو باشند و از مطالبات ما در زمان رای به وزیر صنعت، معدن و تجارت همین توجه به مسائل خودرو و خودرو سازی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *