پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

توقعات مردم و رهبری از قوه قضایی مدنظر رییس جدید این قوه باشد

انتشار: جمعه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۴:۱۹ |
کد خبر: 49163 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


دماوند- ابتکارآنلاین: امام جمعه دماوند گفت: توقعات مردم و رهبری از قوه قضایی مدنظر رییس جدید این قوه باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه امروز دماوند با اشاره به هفته منابع طبیعی گفت: بهره برداری بی رویه و نامناسب از منابع آب و خاک و پوشش گیاهی به سادگی قابل جبران نیست، لذا دولت و ملت باید برای اقدامات چندمنظوره آبخیزداری، مرتعداری، جنگلداری و جنگل کاری به هم کمک کنند.

 

امام جمعه دماوند گفت: باید از فرسایش خاک و رسوب آن جلوگیری کنیم، برای مهار سیلاب‌های ویرانگر باید برنامه ریزی کنیم، از هدر رفت آب‌های سطحی جلوگیری کرده و برای تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، چشمه‌ها و قنوات برنامه ریزی داشته باشیم.

 

وی به انتصاب حجت الاسلام رئیسی به ریاست قوه قضائیه توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مبارزه جدی تر با فسادهای اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی، کارآمدتر کردن دستگاه قضائی و تلاش برای تحقق عدالت، کوشش برای کاهش فاصله طبقاتی و جلوگیری از تبعیض در توزیع منابع عمومی و میدان ندادن به ویژه خوارها و رانت خوارها در دستگاه‌های حکومتی از انتظارات مردم در دستگاه قضائی است.

 

فتاح دماوندی ادامه داد: تربیت و بکارگیری نیروهای مؤمن در قوه قضائیه، حفظ و حراست بیت المال مسلمین و توجه به حقوق عامه مردم، استمداد و یاری گرفتن از خداوند برای مقابله با وسوسه‌های شیطانی و لقمه‌های حرام از دیگر انتظارات مردمی از رئیس جدید دستگاه قضائی است.

 

خطیب جمعه دماوند سپس به سفارشات مقام معظم رهبری به حجت الاسلام رئیسی نیز اشاره کرد و گفت: اجرای سند تحول قضائی طبق زمانبندی مشخص، عملکرد مردمی و انقلابی و ضد فساد بودن، استفاده از نیروهای صالح و پاک دامن منیع الطبع، گسترش عدل و احیای حقوق عامه و نظارت بر اعمال قانون، ملاحظه نکردن برای این و آن، استفاده از جوانان فاضل و صالح انقلابی در مسئولیت‌ها، عزتمند و شرافتمند نگاه داشتن دستگاه قضائی و قضات و همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم افزایی با آنها از توصیه‌های مقام معظم رهبری به رئیس جدید قوه قضائیه است.

 

امام جمعه دماوند ۲۲ اسفند، سالروز تأسیس بنیاد شهید در سال ۵۸ و روز بزرگداشت شهدا را گرامی داشت و اضافه کرد: وظیفه ما در قبال شهدا تبلیغ پیام آنها است.

 

وی با اشاره به فرمایشات امام (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص عظمت مقام شهدا یاد شهید محمدابراهیم همت و سالروز عملیات بزرگ بدر در «هور الهویزه» را گرامی داشت و گفت: ۲۲ اسفند نیز سالروز آغاز عملیات والفجر ۱۰ در منطقه «حلبچه» در سال ۶۶ و سالروز شهادت حاج عباس کریمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *