پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

هزینه اداره دستگاه های دولتی بالا است

انتشار: جمعه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۳:۱۴ |
کد خبر: 49161 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: امام جمعه شهر پردیس با اشاره به هزینه بالای وزارتخانه ها و ادارات دولتی اظهار داشت: هزینه های زاید و مسرفانه زیادی در دستگاه‌های دولتی بدون توجه به اوضاع اقتصادی نامناسب مردم خرج می شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام حسین توسلی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پردیس که در مسجد الغدیر برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت اقتصادی نامناسبی در داخل و خارج از کشور داریم که اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت یکی از دلایل این ضعف است.

وی با بیان اینکه عملکرد نادرست متولیان اقتصادی دلیل اصلی وضعیت نامناسب معیشتی مردم کشور است افزود: توانمندی‌های تولیدی و صنعتی بسیار خوبی در داخل کشورداریم اما طی ۴ دهه گذشته متولیان اقتصادی به توان داخلی نیروی انسانی کمتر توجه کردند.

امام جمعه شهر پردیس گفت: بخشنامه های متعدد داخلی مشکلات زیادی برای تاجران در صادرات و واردات ایجاد کرده و موجب ضعف اقتصادی شده است.

وی تاکید کرد: اصلاح وضعیت معیشت مردم یکی وظایف اصلی دولت است و افرادی که به وظیفه خود عمل نمی کنند باید پاسخگو باشند.

امام جمعه شهر پردیس با اشاره به نقاط قوت چهل ساله اول انقلاب خاطر نشان کرد: ثبات و امنیت ایران اسلامی، پیشرفت در عرصه علم و فناوری در داخل و خارج از کشور، تامین زیر ساخت های عمرانی و اقتصادی در داخل کشور، مشارکت مردم در مسائل سیاسی و حضور در صحنه های استکبار ستیزی و توزیع عادلانه امکانات در بین مردم کشور از برکات انقلاب اسلامی است.

توسلی گفت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، در چهل سال دوم پیشرفت های بیشتری نسبت به چهل سال اول خواهیم داشت و از تجربیات تلخ و شیرین ۴ دهه گذشته به خوبی استفاده می کنیم.

وی با اشاره به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیز داری اظهار داشت: منابع طبیعی ثروت ملی هستند، همه ما موظفیم از این ثرو ت ملی محافظت کنیم و این امانت را به بهترین شکل به آیندگان تحویل بدهیم.

امام جمعه شهر پردیس گفت: افراد سودجو منابع طبیعی و ثروت ملی ما را تخریب می کنند، زندگی سالم برای ما تنها با حفظ جنگل ها، مراتع و سایر منابع طبیعی محقق خواهد شد.

توسلی با اشاره به تجدید ناپذیر بودن منابع طبیعی اظهار داشت: تک تک ما وظیفه محافظت و گسترش منابع طبیعی را بر عهده داریم، با کاشت نهال در روزهای این هفته به سرسبزی و آبادانی کشور خود کمک کنیم.

گفتنی است در پایان نماز جمعه این هفته به مناسبت هفته درختکاری نهال رایگان به نمازگزاران داده شد.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *