پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

ریشه های تربیتی کودکان با فرهنگ اسلامی ایرانی تحکیم یابد

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۲۸:۱۴ |
کد خبر: 49154 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه ریشه های تربیتی کودکان باید با فرهنگ اسلامی ایرانی تحکیم یابد گفت: برنامه ریزی در آموزش و پرورش نباید برگرفته از فرهنگ غربی باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا –  وی روز پنجشنبه در دیدار وزیر آموزش و پرورش، با تاکید بر برنامه محوری در آموزش و پرورش افزود: فرهنگ ایرانی با فرهنگ اسلامی در هم تنیده است و این فرهنگ غنی در تمام ابعاد زندگی انسان دارای برنامه می باشد.

وی ساختن انسان را سخت ترین موضوع جامعه انسانی دانست و گفت: انسان ها احتیاج دارند تا استعداد آنها به فعلیت برسد که کار انبیاء الهی نیز پرورش این استعدادهاست.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت و اثرگذاری آموزش و پرورش در شناسایی و به فعلیت رساندن استعدادها در کودکان و نوجوانان افزود: برنامه، استاد و تربیت پذیری کودکان، سه رکن مهم برنامه ریزی در حوزه آموزش و پرورش است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اجرای احکام و فرهنگ اسلامی به عنوان مهمترین اولویت در تربیت نسل جوان گفت: برنامه خوب و جامع نیاز به اجرای کننده خوب دارد و در این زمینه نقش معلمان با توجه به اثرگذاری آنها بر شکل گیری شخصیت کودکان و نوجوانان اساسی است.

آیت الله نوری همدانی افزود: اساتید و معلمانی که در آموزش و پرورش به کار گرفته می شوند باید متدین، با سواد، دارای قدرت بیان قوی و صفات اخلاقی باشند.

این مرجع تقلید اظهار داشت: معلمان برای اثرگذاری بر دانش آموزان باید پیش از همه، به اصلاح خود بپردازند و چنین معلمی می تواند در درون شاگردان خود تحول ایجاد کند.

وی همچنین مدیریت های چند گانه در جامعه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: مشکل امروز کشور این است که دو فکر و دو اراده در جامعه حاکم است و این شکاف موجب فراهم کردن سوء استفاده دشمن می شود.

سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش امروز در سفر به شهر مقدس قم علاوه بر دیدار با شماری از مراجع تقلید و علما، در جلسه شورای آموزش و پرورش قم نیز شرکت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *