پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

دستورالعمل فضای سبز در صنایع جنوب تهران رعایت شده است

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۲۳:۱۸ |
کد خبر: 49134 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با بیان اینکه بر اساس قانون کلیه واحدهای صنعتی باید ۱۰ درصد از مساحت را به فضای سبز اختصاص دهند، گفت: این قانون در واحدهای صنعتی جنوب پایتخت به خوبی اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – زهره عبادتی توسعه فضای سبز را یکی از شاخص های اساسی انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی برای فعالیت عنوان کرد و اظهار داشت: واحدهای تولیدی و خدماتی بزرگ جنوب استان در این خصوص عملکرد خوبی دارند، ولی واحدهای صنفی تازه تاسیس این قانون را به خوبی رعایت نمی کنند.

وی بیان کرد: روز درختکاری و هفته منابع طبیعی فرصت مناسبی برای صاحبان واحدهای صنعتی و خدماتی است که نسبت به ایجاد فضای سبز مشجر، حفظ، حراست و گسترش آن اقدام نمایند.

عبادتی با بیان اینکه کلیه واحدهای صنعتی تعهدات خود را نسبت به ایجاد فضای سبز مشجر باید انجام دهند، عنوان کرد: تمامی واحدهای صنعتی ضمن کاشت گونه های کم آب و بالا بردن کیفیت از خروجی سیستم های تصفیه فاضلاب نیز برای آبیاری فضای سبز استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و همچنین وجود شهرک صنعتی شمس آباد، کارخانه سیمان و کارگاههای تولیدی و خدماتی اعم از سنگ بری، شیشه و سفال، آجرپزی، کارگاه قالیبافی و قالیشویی، کشتارگاه دام و طیور به عنوان قطب کار و تولید در پهنه جنوب تهران مطرح است.

به گزارش ایرنا، از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه در تقویم رسمی کشورمان به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *