پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

حضور بانوان در عملیات های امداد و نجات هلال احمر مایه افتخار است

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۲۲:۵۹ |
کد خبر: 49133 |
بازدید: 36 views |
بدون دیدگاه


دماوند- ابتکارآنلاین: امام جمعه دماوند گفت: حضور بانوان در عملیات های امداد و نجات هلال احمر مایه افتخار است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – کاظم فتاح دماوندی صبح پنجشنبه با حضور در جمع بانوان داوطلب امداد و نجات هلال احمر طی سخنانی اظهار داشت: طبق آیات نورانی قرآن نجات یک فرد به مثابه نجات یک جامعه است و این افتخار است که بانوان دوشادوش آقایان در همه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تلاش دارند.

 

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه این دوره ویژه بانوان است و مشاهده کردیم که بانوان عملیات امداد و نجات را انجام می‌دهند گفت: از نظر کمال، تعالی، ترقی و پیشرفت زن و مرد در پیشگاه خداوند یکسان هستند چرا که بانوانی هستند که از رتبه بالاتری نسبت به مردان برخوردارند مثل حضرت مریم و حضرت زهرا که اسوه و الگوی بانوان هستند.

 

وی با بیان اینکه زحمات بانوان در جمعیت هلال احمر و حضور آنان سبب افتخار است گفت: بانوان با تمام قدرت در عملیات‌های امداد و نجات حاضر می‌شوند.

 

امام جمعه دماوند بیان داشت: با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر در ایران جز ۵ کشور برتر جهان است لذا باید در زمینه امداد و نجات و فعالیت‌های هلال احمری دارای امکانات و تجهیزات مناسب باشیم.

 

وی افزود: هلال احمر استان تهران باید در بین هلال احمر استان‌های دیگر دارای رتبه اول باشد چرا که اینجا پایتخت است و جمعیت استان تهران بسیار قابل توجه است و گوشواره‌های تهران و شهرستان‌های اطراف از لحاظ امکانات و سوله‌ها و آموزش‌هایی که باید ببینند باید آماده باشند برای کمک به تهران برای مواقع بحران.

 

فتاح دماوندی بیان داشت: اگر اتفاقی برای تهران بیافتد شهرستان‌های استان باید به تهران امداد رسانی کنند و در این راستا نیز هلال احمر باید تعاملاتی را با منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و فرمانداری‌ها داشته باشند که زیرساخت‌هایی ایجاد و سوله‌های بزرگی احداث شوند تا در صورت لزوم و نیاز برای سکونت طولانی چند ده هزار آماده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *