پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

۱۹ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی ورامین آزاد شد

انتشار: چهارشنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۳۶:۰۹ |
کد خبر: 49102 |
بازدید: 49 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت : با تخریب ۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی، ۱۹ هزار متر مربع از زمین های کشاورزی این شهرستان آزاد شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدحسین تاجیک اظهار داشت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، ۸ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستای آبباریک از توابع بخش جوادآباد شهرستان ورامین شناسایی و با تشکیل پرونده تخلف، زمینه تخریب و قلع و قمع این تغییر کاربری فراهم شد.

وی افزود: این تغییر کاربری عمدتا به صورت دیوار کشی، ساخت سوله، احداث بنای تجاری و مسکونی انجام شده بود.

تاجیک گفت : پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با دستور ریاست دادگاه بخش جوادآباد و با حضور نمایندگان نیروی انتظامی، بخشداری و مدیریت جهاد کشاورزی، این ساخت و سازهای غیر مجاز تخریب و ۱۹ هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاروزی آزاد سازی شد.

وی تأکید کرد: بر اساس قانون و به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین، همه ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی ورامین تخریب خواهد شد.

ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت های منابع آبی، تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می رود.

ورامین در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *