پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

سپاه ۳۴ هزار طرح در مناطق محروم اجرا کرده است

انتشار: سه شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۴۱:۱۴ |
کد خبر: 49077 |
بازدید: 59 views |
بدون دیدگاه


مشهد – ابتکارآنلاین: معاون محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت به مناطق کم برخوردار را سرلوحه فعالیت های این نهاد بیان و اعلام کرد: ۳۴ هزار طرح عمرانی با این هدف تاکنون در مناطق محروم کشور توسط سپاه اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سردار ابوالقاسم منصوری روز سه شنبه‌ در آیین اهدای ۸۰۰ بسته جهیزیه به زوج های جوان ساکن مناطق مرزی خراسان رضوی در مشهد افزود: نواحی مرزی استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کردستان، خوزستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی از جمله مکان های اجرای طرح های محرومیت زدایی از سوی سپاه پاسداران است.

وی ‘ساخت پل، مسجد، جاده روستایی، برق رسانی و آبرسانی را از اقدام های عمرانی جاری در این مناطق ذکر و بیان کرد: اجرای این فعالیت ها ۱۶ هزار شغل مستقیم و ۲۸ هزار اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرد.

معاون محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در حوزه اجتماعی و فرهنگی نیز تاکنون دو میلیون برنامه شامل اهدای بسته های معیشتی، نوشت افزار تحصیلی، پوشاک و پنج هزار سری جهیزیه صورت گرفته است. دو هزار سری از جهیزیه ها در سطح استانهای سه گانه خراسان به زوجهای جوان اهدا شده اند.

همچنین طی این مراسم با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان آستان قدس رضوی، اداره کل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی علاوه بر اهدای جهیزیه شامل اقلام ضروری زندگی همچون اجاق گاز، یخچال، فریزر، فرش، بخاری، جارو برقی، پنکه، سرویس چینی، سرویس قابلمه و سرویس قاشق و چنگال به ۸۰۰ زوج جوان ساکن مناطق مرزی ‘قاب الگوی محرومیت زدایی آستان قدس رضوی’ رونمایی شد.

سرپرست معاونت محرومیت‌ زدایی آستان قدس رضوی در این خصوص به تدوین الگوی محرومیت ‌زدایی توسط این نهاد اشاره و بیان کرد: در این الگو محور محرومیت ‌زدایی مبتنی بر جوانان نقاط محروم است و جوانان در این نواحی میداندار پیشرفت، رشد و تعالی هستند.

حامد صادقی افزود: الگوی محرومیت ‌زدایی آستان قدس رضوی مردم محور است و با تسهیلگری نهاد‌های انقلابی اجرا می شود. در همین چارچوب امروز ۸۰۰ سری جهیزیه با همکاری آستان قدس رضوی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و خیران به زوجهای جوان اهدا شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار ماموریت دفاع از نظام جمهوری اسلامی و ایجاد امنیت در کشور، موضوع محرومیت زدایی، مردمیاری را در همه نقاط کشور به خصوص استانهای مرزی، محروم و مناطق سختگذر در کنار دولت انجام می دهد. اولویت سپاه پاسداران در محرومیت زدایی بر مناطق شمال غرب، جنوب شرق، مناطق مرزی و حساس متمرکز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *