تحریم ها توان شکستن اراده ملت ایران را ندارد | ابتکار آنلاین
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

تحریم ها توان شکستن اراده ملت ایران را ندارد

انتشار: دوشنبه, ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۲۱:۲۳ |
کد خبر: 48425 |
بازدید: 28 views |
بدون دیدگاه


گرگان – ابتکارآنلاین: معاون فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حضور همیشگی و پرشور مردم در عرصه های سخت و دشوار انقلاب ثابت کرد که مشکلات و تحریم های اقتصادی توان درهم شکستن اراده محکم و آهنین ملت ایران را ندارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سردار محمدرضا نقدی در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم گرگان اظهار داشت: دشمن توطئه های فراوانی برای درهم شکستن انقلاب و اتحاد و انسجام مردم تدارک دید اما همه آن ها یکی پس از دیگری شکست خورد و ناکام ماند.

وی بیان داشت: ایران از چند هزار سال قبل از پیروزی انقلاب گرفتار پادشاهان ستمگر و ظالم و در دو سده اخیر هم شاهد حضور استعمارگران بیگانه در کشور بود.

معاون فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در دوره ستمشاهی پهلوی، بیگانگان برای ما تصمیم گیری کرده و اموال و سرمایه های ما را به تاراج می بردند اما ملت حق هیچ گونه اعتراضی به این شرایط نابسامان را نداشت.

سردار نقدی ادامه داد: نه تنها ملت در این اوضاع و احوال حق رای و تصمیم گیری در سرنوشت خود را نداشت بلکه شاه هم موجودی بی اختیار بود که چشم بر دهان بیگانگان برای انجام امورات کشور داشت.

وی گفت: مردم ایران با هدایت حضرت امام خمینی (ره) برای از میان بردن این دشواری ها و تحقیرها به میدان آمد و دست اجانب و ستمگران را از کشور کوتاه و حکومت الهی را در این سرزمین برپا داشت.

معاون فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: از آن تاریخ به بعد دشمنان برای بازگشت سلطه خود به کشور ترفندهای فراوانی به کار گرفتند و هجمه های زیادی به ایران وارد کردند اما همه این دسیسه ها به شکست انجامید و ایران روز به روز قوی تر و با صلابت تر شد.

نقدی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در شرایطی به چهل سالگی رسید که همه دستاوردهای اساسی آن سالم و بدون خدشه به نسل های آینده منتقل خواهد شد.

وی گفت: استقلال ایران هر روز درخشان تر، آزادی هر روز بیشتر، مردمسالاری گسترده تر و ولایت الهی و فقیه مستحکم تر و بادوام تر می شود و تمامی اینها از برکات و نتایج انقلاب اسلامی است.

معاون فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: مردم ایران در دوره پهلوی اغلب بی سواد و با کمترین امکانات رفاهی حتی در شهرها بودند اما حالا و به برکت انقلاب اسلامی علاوه بر پیشرفت های خیره کننده در زمینه علم و دانش و فناوری، زیرساخت های آب و برق و گاز علاوه بر شهرها، در روستاهای دور و نزدیک نیز در اختیار مردم قرار گرفته است.

سردار نقدی اظهار داشت: ایران که پیش از انقلاب به گلیم بافی به عنوان تنها صنعت کشور می بالید حالا به جایی رسیده که ماهواره به آسمان می فرستد و زنجیره کامل انرژی هسته ای را در اختیار دارد.

وی افزود: برخی ها می گویند این پیشرفت ها طبیعی است و هر دولتی حتی اگر رژیم پهلوی هم بود به این نقطه می رسید اما در پاسخ به این افراد باید گفت علاوه بر جهش خیره کننده پیشرفت ها در بخش های گوناگون، ایران پس از پیروزی انقلاب از غارت ثروت های ملت جلوگیری کرد و با خودباوری و صرفه جویی حداکثری به این مرحله رسید.

معاون فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: در دوره پهلوی روزانه ۶ میلون بشکه نفت صادر می شد اما پس از انقلاب اسلامی این مقدار به ۲٫۵ میلیون بشکه کاهش یافت که حاصل آن صرفه جویی ۵۱ میلیارد بشکه ای نفت و حفظ آن برای نسل آینده است.

سردار نقدی ادامه داد: از کشوری که حتی مهندس برای ساخت خانه های سازمانی وارد می کردیم به جایی رسیده ایم که در کشورهای دیگر تونل و سد و جاده ساخته و موشک با برد چند هزار کیلومتری رونمایی می کنیم که باید قدر این پیشرفت ها را بدانیم .

در پایان این راهپیمایی قطعنامه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ۹۷ قرائت و بر ضرورت شجاعت، عقلانیت و نهراسیدن مسئولین کشور از توپ و تشر و یاوه‌گویی‌های دولتمردان آمریکایی و اروپایی تاکید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *