مراکز استان ها به شبکه ملی و بین المللی راه آهن می پیوندند | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

مراکز استان ها به شبکه ملی و بین المللی راه آهن می پیوندند

انتشار: یکشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۴۰:۴۱ |
کد خبر: 48395 |
بازدید: 26 views |
بدون دیدگاه


اردبیل- ابتکارآنلاین: معاون رییس جمهوری گفت: اتصال مراکز استان ها به شبکه راه آهن سراسری و بین المللی در دستور کار دولت قراگرفته و بر این اساس طرح های ریلی مختلفی در کشور در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمد باقر نوبخت روز یکشنبه درحاشیه بازدید از پروژه راه آهن اردبیل – میانه به خبرنگاران افزود: استان های همدان، کرمانشاه ، آذربایجان غربی ،ایلام و اردبیل از جمله استان هایی است که در آنها شبکه ریلی اجرایی شده و یا در حال اجرا است.

وی با اشاره به پروژه راه آهن اردبیل بیان کرد: اجرای این پروژه کاری بزرگ و از جمله دستاورد های انقلاب است و با بهره برداری از آن موجب رونق اقتصادی وبویژه در بخش گردشگری استان خواهد شد.

نوبخت با اشاره به اینکه پروژه راه آهن اردبیل با حمایت دولت شتاب گرفته اظهار داشت: بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این طرح سرمایه گذاری می شود و هر چند برای دولت بار مالی سنگینی دارد ولی یک سرمایه گذاری بنیادی و لازم برای توسعه استان است .

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: برای سال جاری ۱۸۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته و تا پایان سال ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر این پروژه تزریق می شود.

به گفته وی ، این خط راه آهن به طول ۱۷۵ کیلومتر برای حرکت قطارهایی با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت طراحی و اجرا می شود.

نوبخت گفت: دولت مصمم به پایان اجرای این طرح تا سال ۹۹ است و تابلوی روزشمار هم درسطح شهر نصب شده تا مردم از روند کار مطلع شوند و این نشان از توجه ویژه مسئولان به خواسته های مردم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *