ساماندهی حوزه فرهنگ و هنر پیشوا با احداث فرهنگسرا | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

ساماندهی حوزه فرهنگ و هنر پیشوا با احداث فرهنگسرا

انتشار: یکشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۲۳:۴۹ |
کد خبر: 48375 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به جایگاه مذهبی شهرستان پیشوا و وجود بقعه متبرکه امامزاده جعفر(ع)، گفت: پیشوا کانون فعالیت های فرهنگی و هنری در منطقه جنوب شرق استان تهران است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین عباسی در آئین کلنگ زنی فرهنگسرای شهرستان پیشوا ظهار داشت: امروز مطالبه و آرزوی دیرینه هنرمندان و هنردوستان منطقه به سر آمد و کلنگ فرهنگسرای شهرستان به زمین زده شد.

 

وی بر ضرورت توجه به موضوعات فرهنگی تأکید کرد و گفت: ریشه و بنیاد انقلاب اسلامی فرهنگی است و با وجود اهمیت خدمات و دستاوردهای نظام در مباحث اقتصادی، توسعه ای و عمران و آبادانی، بیشترین توجه به مباحث فرهنگی بوده است.

 

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه هنر و فرهنگ از ابتدای پیروزی در خدمت آرمان های انقلاب بوده است، افزود: در مقابل انقلاب اسلامی نیز عرصه و میدان را برای هنرمندان و فرهنگ دوستان گشوده و همواره پشتیبان برنامه های فرهنگی بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه نمی توان ادعای حمایت از فرهنگ و هنر را داشت اما امکانات و ابزار آن را فراهم نکرد، گفت: مهمترین مطالبه هنرمندان شهرستان ایجاد یک مرکز برای تجمیع و ساماندهی مباحث فرهنگی و هنری بود؛ لذا با همکاری اعضای شورای شهر و شهرداری زمینی حدود ۴۰۰۰ هزار متر مربع برای احداث فرهنگسرا در سالهای گذشته اختصاص یافت و با پیگیری های صورت گرفته و عزم مسئولان بخشی از بودجه مورد نیاز این طرح نیز تأمین شد.

 

عباسی تصریح کرد: با ایجاد فرهنگسرا، انجمن ها و کانون های مختلف فرهنگی و هنری شهرستان با قوت و انسجام بیشتری برنامه های فرهنگی را در سطح شهر پیش خواهند برد.

 

وی با اشاره به جایگاه مذهبی شهرستان پیشوا و وجود بقعه متبرکه امامزاده جعفر(ع) به عنوان یک فرصت مغتنم، گفت: این شهرستان کانون فعالیت های فرهنگی و هنری در منطقه جنوب شرق استان تهران است و باید با انسجام بیشتری دنبال شود.

 

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه مردم پیشوا در روند پیروزی انقلاب جریان ساز و حرکت آفرین بودند، افزود: در سال ۴۲ و در جریان دستگیری امام خمینی(ره) حرکت معترضانه از همین شهرستان و از صحن امامزاده جعفر(ع) آغاز شد.

 

وی به مشارکت فعال جوانان در برنامه های مختلف فرهنگی شهرستان اشاره کرد و گفت: مردم پیشوا با حفظ تدین و روحیه انقلابی خود در مباحث فرهنگی نیز اهتمام ویژه ای داشته و دارند.

 

عباسی با اشاره به ضرورت تلاش همه جانبه برای تغییر ذائقه مردم و ایجاد نشاط اجتماعی، افزود: با توجه به فضای سردی که دشمن در رسانه ها ایجاد کرده و تلاش برای ایجاد یأس و نا امیدی در افکار عمومی مردم، نیازمند ایجاد یک فضای فرهنگی و شاد در جامعه هستیم.

 

وی افزود: بر این اساس هفته فرهنگی شهرستان از ۴ تا ۱۱ اسفند برگزار می شود و همه ادارات مباحث و برنامه های خود را در حیطه هنجارها و ناهنجاری های شهرستان برای اثرگذاری بر مردم و عرضه داشته ها و قابلیت های منطقه اجرا خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *