دستاورد انقلاب بیرون آوردن دین از مساجد و حسینیه ها بود | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

دستاورد انقلاب بیرون آوردن دین از مساجد و حسینیه ها بود

انتشار: جمعه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۰۷:۴۹ |
کد خبر: 48303 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


مشهد – ابتکارآنلاین: امام جمعه مشهد گفت: دستاورد انقلاب اسلامی ایران این است که اسلام و دین را از زندان و حبس حسینیه ها و مساجد بیرون آورد و به عنوان برهم زننده معادلات استکباری بر دنیا حاکم کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: امروز همه معادلات استکباری در مقابل اقتدار اسلام و انقلاب در هم ریخته است.

وی اظهار داشت: بیشتر مسائلی که تحت عنوان توسعه و رشد اقتصادی و علمی انقلاب گفته می شود دستاورد نظام است و انقلاب به پایان نرسیده و هنوز ادامه دارد.

وی گفت: با پیروزی مردم در سال ۱۳۵۷ اهرمی به دست انقلاب افتاد که همان نظام اسلامی بود و انقلاب با کمک این اهرم توانست با سرعت فراگیر و جهانی شود.

آیت الله علم الهدی افزود: پیش از پیروزی انتقلاب همه در منطقه خاورمیانه از رژیم صهیونیستی می ترسیدند و این رژیم غاصب، قدرت بلامنازع منطقه بود و فلسطین هم مفهومی جز یک مشت انسان بیچاره و آواره نداشت اما امروز این رژیم به فرمایش رهبری نفسهای آخر خود را می کشد که این نیز از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: گسانی که انقلاب کردند و جان خود را در این راه فدا نمودند به خاطر رسیدن به توسعه مادی و رفاه این فداکاریها را انجام ندادند بلکه به خاطر توسعه و رشد اسلام بود که ایثارگری کردند.

امام جمعه مشهد گفت: اکنون نیز در وسط راه هستیم و روز آخر پیروزی انقلاب، روزی است که اسلام بر دنیا حاکم شود ولی عده ای در کشور این واقعیت را درک نکرده اند که آخر انقلاب چه زمانی است و خسته شده اند.

وی اظهار داشت: ما اینک به انقلابیونی نیاز داریم که محکم پای آرمانهای انقلاب ایستاده اند و خسته نشده اند و اینها همان شهدا و خانواده های شهدا و رزمندگانی هستند که رزمندگی را تا دفاع از حرم اهل بیت (ع) ادامه داده اند.

وی گفت: برخی می گویند همانگونه که مربی ورزشی را از خارج می آوریم باید مدیران را هم از خارج بیاوریم اما آنها باید بدانند که در دوره پهلوی که کارشناسان آمریکایی و انگلیسی کشور را اداره می کردند ۳۷ درصد روستائیان کشور دچار سوء تغذیه بودند و بیش از ۸۵ درصد کارخانجات دارویی کشور تنها وارد کننده دارو بودند.

امام جمعه مشهد افزود: در دوره پهلوی فقط یک کارخانه پتروشیمی داشتیم که آن هم در دست ژاپنی ها بود و کشور در صنایع غذایی ۷۰ درصد و در مصالح ساختمانی به جز خاک، آجر و سیمان ۷۵ درصد وابسته به خارج بود و این نتیجه استفاده از مدیران خارجی بود.

وی اظهار داشت: نباید برخی مسئولان همه تلاششان این باشد که با غربیها بسازند و این مشکلات اقتصادی، گرانی و تورم به خاطر همین تفکر اشتباه است.

وی گفت: کشور ما اکنون در امور فضایی رتبه یازدهم و در پرتاب ماهواره رتبه هفتم دنیا را در اختیار دارد و فناوری هسته ای را نیز بدون اعتنا به هیچ ابرقدرتی تولید کرده است.

آیت الله علم الهدی افزود: چرا اقتصاد مقاومتی را که پنج سال است مقام معظم رهبری طرح کرده اند پشت سر بیندازیم و چشممان به غرب و آمریکا باشد که مشکلات معیشتی ما را حل کنند در حالی که کارنامه مدیریتی آنها طی ۵۰ سال حکومت پهلوی مشخص است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *