حضور سردار احمدی مقدم در رونمایی از کتاب خاطرات شهید علی قمی در پیشوا | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

حضور سردار احمدی مقدم در رونمایی از کتاب خاطرات شهید علی قمی در پیشوا

انتشار: پنج شنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۵:۴۲:۰۲ |
کد خبر: 48242 |
بازدید: 29 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: از کتاب «او عموی من است» با نویسندگی زهرا قمی کردی که در آن به خاطرات شهید علی قمی پرداخته شده است به حضور سردار احمدی مقدم فرمانده اسبق نیروی انتظامی و هم رزم شهید علی قمی رونمایی شد

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – این مراسم با حضور سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده سابق نیروی انتظامی کشور، حسین عباسی فرماندار، روح الله باقری امام جمعه، سیروس جعفری معاون سیاسی انتظامی فرماندار، حکمت امیری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، صمد سلطانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانوده شهدا و جمعی از مسئولان و مردم در آموزشگاه آیت‌الله خامنه ای برگزار شد.

سردار احمدی مقدم در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب خاطرات علی قمی گفت: سردار شهید علی قمی یکی از نوابغ انقلابی پیشواست که واقعا در عملیاتهای مختلف و کمینهای عجیب در کردستان خوش درخشید و فقط در یک عملیات، شهید قمی با هلوکوپتر، عملیات هلی برن را انجام داد و چند شهر و منطقه را در کردستان آزاد کرد

این همرزم شهید افزود: حتی خودش سر دسته گروهانها می شد که در نهایت در منطقه “شهر ویران” به فیض شهادت رسید.

وی جانشین تیپ ویژه شهدا بود و در سن ۲۴ سالگی به دیار حق شتافت.

فرمانده سابق نیروی انتظامی افزود: چهلمین سالگرد انقلاب را آنهم در شهرستان پیشوای انقلابی که نقطه آغازین انقلاب اسلامی هست گرامی می داریم و خیلی جالب است شهر کوچکی این همه تاثیر گذار در تاریخ بوده است.

وی افزود: برگزاری همین مراسم رونمایی از کتاب و این همه استقبال جوانان از آن نشان میدهد که در چهل سالگی انقلاب مردم با شهدا، ارمانهای انقلاب و امام ره و رهبری پیوند ناگسستنی دارند.

سردار اسماعیل احمدی مقدم گفت: دفاع مقدس را همین جوانها مانند سردار قمی که آن زمان ۲۲ سال داشت هدایت می کردند و با همین جوانها که سنی بین ۱۸ تا ۲۵ داشتند تمام جنگ تمام شد.

وی افزود: الان هم اگر بخواهیم از این چالشها عبور کنیم باید به جوانها بیشتر اعتماد کنیم.

رحیم مخدومی نویسنده دفاع مقدس که در این برنامه حضور داشت گفت: این شهرستان سی و سه سردار دارد که در نظر داریم خاطرات ایشان در به چاپ برسانیم، اما نیاز به کمک مسئولین داریم زیرا چاپ این کتابها شامل هزینه است.

پس از آن گروه سرودی با نوای خوب خود با موضوع ایام دهه فجر برنامه خود را اجراء نمودند و پس از رونمایی مسئولین مطالبی را به یادگار بر روی تابلوی کتاب « او عموی ن است» نگاشتند.

در پایان این مراسم با شکوه از زهرا قمی کردی نویسنده این کتاب و حسین قرائی نویسنده دیگر خاطرات شهید قمی در کتاب کوچه لبخند و مادر شهید علی قمی و رحیم مخدومی نویسنده کتب دفاع مقدس تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *