رسیدگی به مشکلات ایثارگران یک اولویت برای همه مسئولان است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

رسیدگی به مشکلات ایثارگران یک اولویت برای همه مسئولان است

انتشار: سه شنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۰:۵۷ |
کد خبر: 48172 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار پیشوا گفت: رسیدگی به مشکلات ایثارگران یک اولویت برای همه مسئولان است و در جهت رفع مسائل و مشکلات آنان تلاش می کنند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، تعدادی از جانبازان و ایثارگران عضو «جمعیت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار» با حسین عباسی فرماندار پیشوا دیدار و گفت و گو کردند.

 

در این دیدار، حسین عباسی به پیشینه انقلابی شهرستان پیشوا و تعلق خاطر به خانواده شهدا و ایثارگران اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولان متعلق به خانواده نظام هستند و جایگاه و موقعیت خدمتگزاری خود را مدیون ایثارگری های جانبازان و خون شهدا می دانند.

 

وی با تأکید بر اینکه باید قدم هایی برای جبران این ایثارگری ها برداشته شود، گفت: اولویت اشتغال با فرزندان شهدا و ایثارگران است و از این ظرفیت بی نظیر در شهرستان پیشوا نیز هر کجا که بتوان، استفاده خواهیم کرد.

 

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه این شهرستان در بخش کشاورزی ظرفیت بالایی دارد، افزود: پیشوا در حوزه صنعتی ضعیف است در حالی که از بستر و شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در این بخش برخوردار بوده و نیازمند محرکی برای توسعه است.

 

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی پیشوا فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است، گفت: مشوق های خوبی برای جذب سرمایه در شهرک صنعتی پیشوا در نظر گرفته شده؛ به ویژه در مباحث تحقیقاتی امکان فعالیت برای جامعه هدف مورد نظر شما فراهم است.

 

عباسی متذکر شد: ر حوزه های فنی و حرفه ای، آموزش، حمل و نقل، پروژه های تحقیقات اجتماعی، مبلمان شهری و مناسب سازی شهر برای تردد معلولان و جانبازان که از خواسته های جامعه ایثارگران است، تلاش می کنیم تا بستر مناسبی را در پیشوا برای این امور فراهم سازیم.

 

ترویج فرهنگ ایثار و پیگیری مطالبات ایثارگران دو هدف تشکل های ایثارگری

اسدالله ترکاشوند مدیرعامل جمعیت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار نیز در این دیدار اظهار داشت: سمن ها و تشکل های ایثارگری دو هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دیگری پیگیری مطالبات ایثارگران را دنبال می کنند.

 

مدیرعامل این جمعیت با بیان اینکه فرزندان ایثارگران اکثرا تحصیل کرده اما بیکار هستند و همین بیکاری به مشکلات این خانواده ها افزوده است، تصریح کرد: بنابراین هدف این جمعیت و حدود ۱۶۰ تشکل همسو با آن پیگیری مطالبات ایثارگران به ویژه اشتغال فرزندان آنهاست.

 

وی ضمن اشاره به برگزاری جلسات متعدد با استانداران، فرمانداران و شهرداران مناطق مختلف کشور برای حل مشکل اشتغال فرزندان ایثارگران، گفت: در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که کمیسیونی متشکل از سه نماینده جمعیت و معاون عمرانی استاندار، مشاور استاندار در امور ایثارگران و مدیرکل حوزه استانداری ایجاد شود تا راهکارهایی برای کارآفرینی و حل مشکل اشتغال فرزندان ایثارگران اندیشیده شود.

 

ترکاشوند افزود: یکی از مواردی که در این کمیسیون تصویب شد واگذاری پروژه های نیمه کاره در سطح استان به جمعیت ایثارگران بود که سالهاست باقی مانده و دولت توانایی و بودجه تکمیل آن را ندارد.

 

وی تصریح کرد: اعضای این جمعیت در حوزه های فنی و حرفه ای، آموزش، حمل و نقل، پروژه های تحقیقات اجتماعی، مبلمان شهری و مناسب سازی شهر برای تردد معلولان و جانبازان آماده همکاری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *