70 هزار تن میوه شب عید ذخیره سازی شد | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

۷۰ هزار تن میوه شب عید ذخیره سازی شد

انتشار: دوشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۰۳:۲۴ |
کد خبر: 48163 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


شهرکرد- ابتکارآنلاین: عضو هیات مدیره سازمان تعاون روستایی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده افزون بر ۷۰ هزار تن میوه شب عید شامل سیب و پرتغال ذخیره سازی شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علیرضا اورانی روز دوشنبه در آیین معارفه مدیر تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری افزود: از این میزان ۳۰ هزار تن سیب درختی از باغداران آذربایجان غربی، سمیرم اصفهان، فارس و دماوند خریداری و ذخیره سازی شده است.

وی از آغاز ذخیره سازی ۴۰ هزار تن پرتغال تامسون و والنسیا خبر داد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده این میزان میوه از سوی عاملان فروش استانی در روزهای پایانی سال با قیمت مصوب و متعادل توزیع خواهد شد.

اورانی همچنین تعداد تعاونی و تشکل های بخش کشاورزی و روستایی کشور را بیش از ۵ هزار تعاونی برآورد کرد و افزود: ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت روستایی عضو تشکل ها و تعاونی ها هستند.

وی خرده مالکی در بخش کشاورزی کشور را عمده مشکل بهبود بهره وری در کمیت و کیفیت محصولات تولیدی عنوان و تاکید کرد: مشارکت در تشکل ها و تعاونی های روستایی، بهترین گزینه کوتاه کردن دست واسطه ها در فروش محصول، دریافت تسهیلات و بهبود کیفیت محصولات است.

وی تصریح کرد: سازمان تعاون روستایی در راستای وظیفه ذاتی خود در صورت مشاهده اختلال در بازار فروش محصولات کشاورزی، آمادگی کامل در خرید تضمینی محصولات و متعادل کردن بازار را دارد.

معاون امور هماهنگی و اقتصادی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: خوداتکایی و درون گرایی مردم ایران در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی موجب استقلال در تامین بخش عمده ای از مواد غذایی و خودکفایی محصولات کشاورزی شده است.

الله کرم نصیری افزود: دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در صدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بودند که بنیانگذار انقلاب اسلامی با فرمان ایجاد جهادسازندگی، امت را به امر تولید و قطع شدن دست بیگانگان هدایت کردند.

به گزارش ایرنا، در این آیین افشین حیدری به عنوان مدیر تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری معرفی و از خدمات جانمحمد اللهیاری تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *