فضای مناسب و مستقل در سطح شهرستان برای انجام کارهای هنری وجود ندارد | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

فضای مناسب و مستقل در سطح شهرستان برای انجام کارهای هنری وجود ندارد

انتشار: دوشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۰۱:۲۴ |
کد خبر: 48145 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرچک گفت: فضای مناسب و مستقل در سطح شهرستان برای انجام کارهای هنری وجود ندارد لازمه اشاعه و گسترش هنرهای تجسمی این است که فضای مناسب و امکانات کافی برای آموزش دهندگان وآموزش گیرندگان فراهم گردد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – به مناسبت ایام دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه های هنرهای تجسمی با حضور مسئولان شهرستان قرچک افتتاح شد.

 

بهروز مشتاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرچک در این مراسم اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ اثر از استادان و هنرآموزان آثار خود را در زمینه نقاشی، خوشنویسی و میناتور و غیره تا روز پنجشنبه برای بازدید عموم به نمایش گذاشته اند.

 

وی گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی و شناساندن توانایی ها و استعدادهای هنرمندان شهرستان جهت تشویق ،ایجاد انگیزه و زمینه سازی برای گسترش فعالیت های هنری ذکر کرد.

 

مشتاق بیان کرد: استعدادهای هنری فراوانی در سطح شهرستان وجود دارد که به حمایت های مادی و معنوی نیاز دارند و نمایشگاه های کوتاه مدت فصلی و مناسبتی نمی تواند به خوبی ارزش کارهای آنان را نمایان سازد.

 

وی تاکید کرد: فضای مناسب و مستقل در سطح شهرستان برای انجام کارهای هنری وجود ندارد لازمه اشاعه و گسترش هنرهای تجسمی این است که فضای مناسب و امکانات کافی برای آموزش دهندگان وآموزش گیرندگان فراهم گردد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرچک تصریح کرد: هنرهای سابقه دیرینی درکشورمان دارند و باید تلاش شود همسو با تغییرات اجتماعی دنیای امروز زمینه حفظ و گسترش این هنرها فراهم گردد.

 

وی در پایان خارنشان کرد: با توجه به اینکه هرسال شور و حال برنامه های فرهنگی هنری در دهه فجر زیاد است، افزایش کمی و کیفی نمایشگاه ها و همچنین بازدیدکنندگان آثار را هم در این ایام شاهد هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *