نیازمند حرکت های نوین اجتماعی در پیشوا هستیم | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

نیازمند حرکت های نوین اجتماعی در پیشوا هستیم

انتشار: یکشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۴۳:۱۱ |
کد خبر: 48115 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار پیشوا با تاکید بر لزوم توسعه مشارکت اجتماعی گفت: ضروری است همه نهادها زمینه اجرای برنامه ها و حرکت های نوین اجتماعی را در شهرستان پیشوا فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین عباسی در مراسم آغاز طرح شهردار مدرسه، اظهار داشت: اجرای طرح شهردار مدرسه توسط اداره آموزش و پرورش و با همکاری شهرداری باعث شد تا زمینه برنامه ریزی خوبی برای آینده امور شهری در سطح مدارس شهرستان فراهم شود.

 

وی با بیان تاکید بر لزوم چند بعدی بودن آموزش ها در سطح مدارس،  تصریح کرد: دانش آموزان علاوه بر موضوعات درسی باید با مهارت های زندگی نیز آشنا شوند تا بعد از پایان دوره تحصیلی، داشته ها و اندوخته هایی برای اثرگذاری بر جامعه و خدمت به مردم داشته باشند.

 

فرماندار پیشوا با اشاره به اینکه آینده مدیریت کشور به تربیت صحیح دانش آموزان گره خورده است، افزود: مسئولان باید از اجرای طرح های اجتماعی استقبال کنند؛ باید دانش آموزان را اجتماعی محور تربیت کنیم تا برای آینده کشور و منطقه مفید باشند.

 

وی با بیان اینکه سلایق و علاقمندی های دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی متفاوت است، گفت: موفقیت دانش آموزان در هر مقطعی مستلزم برخورداری از روحیه اجتماعی است و تزریق این روحیه در دانش آموزان یکی از وظایف آموزش و پرورش است.

 

عباسی افزود: کودکان و نوجوانان یک امانت در سیستم آموزشی هستند و باید تلاش کنیم تا آنچه یاد می گیرند هم برای خودشان مفید باشد و هم موجبات فخر و مباهات خانواده ها را فراهم‌ سازد و علاوه بر آن در سطح اجتماع نیز مفید واقع شوند.

 

وی با بیان اینکه شهرداری ها از خدمات تک بعدی فاصله گرفته و به یک مجموعه اجتماعی محور ارتقا پیدا کرده اند، تصریح کرد: امروزه  مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر پیشوا به مباحث فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ورود پیدا کرده و بیش از کار عمرانی به ارتقای روحیه و نشاط اجتماعی اهمیت می دهند.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: اگر ۴۰ درصد از فعالیت و کارکرد شهرداری اقدامات عمرانی است، ۶۰ درصد دیگر مربوط به مباحث فرهنگی و اجتماعی است و ادامه و تقویت این روند، نیازمند برنامه ریزی و ابتکار عمل است.

 

وی با اشاره به اینکه باید مدرسه را به عنوان یک شهر کوچک و یک خانواده نگاه کنیم، افزود: در این صورت می توانیم به تدریج آموزش های لازم و کاربردی را به دانش آموزان تعلیم داده و مدیرانی را پرورش دهیم تا ادامه دهنده راه شهدا باشند و موجبات افتخار ملی را برای کشور فراهم کنند.

 

عباسی با تأکید بر ضرورت تقویت تعصبات ملی و توجه به منافع ملی در دانش آموزان، گفت: اگر توجه بیشتری به موضوع منافع ملی شود، بخشی از مشکلاتی که در جامعه و کشور ما وجود دارد و با آن مواجه هستیم، برطرف می شود.

 

وی با بیان اینکه مسئولان فعلی شهرستان پیشوا از روحیه کار اجتماعی برخوردار هستند، اذعان کرد: در دوره پنجم شورای اسلامی شهر و با حسن نظر شورا در انتخاب شهردار،  شاهد اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی خوبی در سطح شهر هستیم.

 

فرماندار پیشوا افزود: در دنیای امروز گسترش ارتباطات، پیدایش دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی تاثیرات انکار ناپذیری در روابط بین انسانها و جامعه گذاشته و ضروری است همه نهادها به ویژه مجموعه مدیریت شهری پایه گذار حرکت های نوین اجتماعی در شهرستان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *