عیار اروپا را می توان سنجید | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

عیار اروپا را می توان سنجید

انتشار: شنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۳۷:۰۵ |
کد خبر: 48103 |
بازدید: 30 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامی که اروپایی ها شروع کرده اند نتیجه کار و تلاش برای خودشان است یعنی آنها در مصاف با آمریکا می خواستند منزلت خود را نشان دهند، این موضوع میدانی است که می‌توان عیار اروپایی‌ها را سنجید.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی لاریجانی امروز- شنبه- در حاشیه افتتاح مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در موزه دفاع مقدس برگزار شد، در جمع خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به سوالی در خصوص کانال مالی اروپا موسوم به INSTEXTT بیان کرد.

وی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: اقدامی که اروپایی ها شروع کرده اند نتیجه کار و تلاش برای خودشان است یعنی اروپایی ها در مصاف با آمریکا می خواستند منزلت خود را نشان دهند و بگویند که چقدر نظم دارند و در مسائل بین المللی می توانند حضور داشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این موضوع میدانی است که می توان به واسطه آن عیار اروپا را سنجید و ما هم باید بررسی کنیم که چقدر در عمل این موضوع محقق می شود.

به گزارش ایرنا، وزیران خارجه آلمان ، فرانسه و انگلیس روز پنج شنبه در حاشیه نشست اتحادیه اروپا اعلام کردند کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران تحت عنوان ‘ابزار پشتیبان فعالیت‌های تجاری’ INSTEX به ثبت رسمی رسیده است.

بر اساس گزارش رسانه های آلمان ، مقر این گروه در پاریس فرانسه خواهد بود و مدیر این سازوکار یکی از کارشناسان بانکی از فرانکفورت آلمان است. انگلیس هم ریاست کمیته نظارت را بر عهده خواهد داشت.

همچنین این گروه در آلمان شعبه خواهد داشت. از این سه کشور یک دیپلمات از وزارت امور خارجه در این کانال مالی حضور خواهد داشت.

این ساز و کار در گام نخست تجارت کالاهای انسانی (مواد غذایی و دارو) را تحت پوشش قرار می‌دهد، اما پس از آن دامنه اش گسترش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *