قرچک فاقد زیرساخت های اساسی برای یک شهرستان ۳۰۰ هزار نفری است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

قرچک فاقد زیرساخت های اساسی برای یک شهرستان ۳۰۰ هزار نفری است

انتشار: دوشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۴:۰۳ |
کد خبر: 47502 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


قرچک- ابتکارآنلاین: سرپرست فرمانداری قرچک با تأکید بر اینکه باید زیرساخت های اساسی شهرستان های تازه تأسیس استان تهران تقویت شود، گفت: قرچک فاقد زیرساخت های اساسی برای یک شهرستان ۳۰۰ هزار نفری است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – بهمن خطیبی در نشست فرمانداران دشت ورامین که با حضور حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران در فرمانداری پیشوا برگزار شد، با گرامیداشت مقام امیرکبیر افزود: یکی‌از ویژگی های امیرکبیر مبارزه با جریانات انحرافی بود.

وی بیان کرد: در مدت کوتاهی که امیرکبیر در مصدر امور کشور بود با بسیاری جریانات انحرافی آن زمان کشور و برخی از جریانات تندرو به شدت برخورد کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک افزود: مبارزه با فساد، مبارزه با جریانات انحرافی و تلاش در جهت استقلال کشور از ویژگی هایی بود که امیرکبیر پایه آن را ۱۶۰ سال پیش بنا نهاد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از برگزاری این نشست و اهتمام استانداری به برگزاری جلسات ویژه رفع مشکلات شهرستان ها خاطرنشان کرد: یکی از پشتوانه های مدیریت فرمانداران، مدیران کل ستادی هستند.

خطیبی بیان داشت: یکی از موفقیت های دولت این است که در استان تهران آمار دقیقی از برگزاری جلسات، پیگیری ها و تنگناهای هر منطقه و رصد هر حوزه وجود دارد که جای تقدیر است.

وی اضافه کرد: پیگیری مدیران کل استانداری هم به مدیران صف انگیزه می دهد و هم به دلیل نظارت و پیگیری مستمر نتیجه خوبی حاصل می شود.

سرپرست فرمانداری قرچک همچنین یادآور شد: خوشبختانه مدیران کل استانداری تا حصول نتیجه پیگیری های لازم را خواهند داشت.

این مسئول گفت: در جنوبشرق استان تهران، از چهار شهرستان دو شهرستان تازه تأسیس هستند و یکی از آنها قرچک بوده که فاقد ساختار سازمانی و زیرساخت های اساسی برای یک شهرستان ۳۰۰ هزار نفری است.

وی ادامه داد: در یک شهرستان ۹۰ کیلومتری با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت، فاقد زیرساخت های اقتصادی است و مردم نیز مطالبات بحقی دارند و کارهای خوبی صورت گرفته اما ساختار شهرستان های تازه تأسیس به قدری نوپا و ضعیف است که اگر شبانه روز هم تلاش شود زمان می برد به استانداردها برسیم.

خطیبی عنوان کرد: درخواست ما این است که به شهرستان های تازه تأسیس توجه بیشتری شود.

سرپرست فرمانداری قرچک افزود: قرچک فاقد حتی یک فرهنگسراست که بتوان کارهای فرهنگی و اجتماعی را بهتر پیگیری کرد و امیدواریم استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی به این موضوع اهتمام داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: کمبود برخی سرانه های ورزشی، آموزشی، صنعتی و … شهرستان های نوپا را آزار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *