نخستین بار قرارداد رحم اجاره ای در اراک تدوین شد | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

نخستین بار قرارداد رحم اجاره ای در اراک تدوین شد

انتشار: یکشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۰۴:۲۹ |
کد خبر: 47492 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


اراک – ابتکارآنلاین: مدیرکلینیک درمان ناباروری بیمارستان سینا اراک گفت: برای نخستین بار در استان مرکزی قرارداد رحم اجاره ای با عنوان «حمل جایگزین ساده» در این درمانگاه با همکاری مستشار دادگاه تجدید نظر دادگستری اراک تدوین شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – عبدالرضا عزیزی افزود: این قرارد داد در ۶ فصل و هر فصل با ۳۰ بند با هدف بازدارندگی در ایجاد هرگونه سوء استفاده و جلوگیری در اجحاف بین والدین ژنتیکی و شریک اجاره دهنده رحم تهیه شده است.

وی ادامه داد: تعهدهای والدین ژنتیکی و حامل، شرایط اورژانسی و فسخ قرارداد، تعیین وصی داوری و حل اختلاف و تفهیم مطلب به دهنده رحم اجاره ای به دنبال انتقال جنین از فصل های این قرارداد است.

مدیرکلینیک درمان ناباروری بیمارستان سینا اراک گفت: شریک اجاره دهنده رحم و گیرنده رحم پس از توافق برسر رقم اجاره با همکاری کلینک درمان ناباروری بیمارستان سینا اراک، ملزم به اجرای تعهدهای این قرارداد می شوند.

مدیرکلینیک درمان ناباروری بیمارستان سینا اراک گفت: این قرارداد تمام ابعاد انجام رحم اجاره ای را مورد توجه قرار داده است و کوچک ترین نکته قانونی در آن پوشیده نیست.

عزیزی افزود: شریک اجاره دهنده رحم در این قرارداد باید اسنادی را به درمانگاه تحویل دهد تا جلو هرگونه سوء استفاده در صورت پایان بارداری گرفته شود.

وی اضافه کرد: در بخشی از این قرارداد دهنده رحم اجاره ای پس از انتقال جنین سه درصد مبلغ را دریافت و پس از شنیده شدن صدای قلب جنین سه درصد و در پایان بارداری ۵۰ درصد مبلغ دریافت می شود و پس از تولد نوزاد نیز، ۵۰ درصد مبلغ به فرد اجاره دهنده رحم پرداخت می شود.

مدیرکلینیک درمان ناباروری بیمارستان سینا اراک گفت: در این قرارداد بر تامین نفقه دوران بارداری تاکید شده است و شریک اجاره دهنده رحم باید دوران بارداری خود را زیر نظر متخصصان کلینیک بگذراند.

کلینیک فوق تخصصی مدرن درمان ناباروری غرب کشور توسط بخش خصوصی در بیمارستان سینا اراک فروردین امسال راه اندازی شد.

به روزترین تجهیزات درمان ناباروری در کلینیک ناباروری بیمارستان سینا تامین شده است و تمام فرایند ناباروری در این کلینیک به مراجعان بومی و استان های همسایه ارایه می شود.

راهبری ۱۶ واحد بیمارستانی در استان مرکزی با حوزه دولتی، سه بیمارستان با مدیریت درمان تامین اجتماعی و دو بیمارستان نیز خصوصی در اراک و ساوه است.

اکنون ۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت دارند.

۱۳۳ آزمایشگاه مستقل و غیرمستقل ۵۴ مرکز اورژانس بیمارستانی، ۵۴ مرکز مستقل و غیرمستقل پرتو نگاری، ۱۴۶ داروخانه و ۱۰۳ واحد توانبخشی در این استان دایر و فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *