فعالیت ۷ پزشک فوق تخصص و ۱۹ پزشک متخصص در بیمارستان سوم شعبان دماوند | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

فعالیت ۷ پزشک فوق تخصص و ۱۹ پزشک متخصص در بیمارستان سوم شعبان دماوند

انتشار: پنج شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۸:۳۶ |
کد خبر: 47381 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند از فعالیت ۷ پزشک فوق تخصص ۱۹ پزشک متخصص در بیمارستان سوم شعبان دماوند خبر داد و گفت: مرکز چشم بیمارستان سوم شعبان دماوند راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مسلمی فرد در حاشیه مراسم آیین تجلیل از پرستاران بیمارستان سوم شعبان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: به فرموده امام راحل تنها کسی که بیمار را از احساس غربت در بیمارستان بیرون می‌آورد پرستاران هستند که با نحوه برخورد خود روحیه بیمار را تقویت می‌کنند.

 

وی افزود: هر چقدر پزشکان موتور محرکه بیمارستان باشند باز هم بدون پرستاران و نیروهای دیگر اعم از خدمات و حراست و نبود یک نگاه واحد به بیمار، کارشان ناقص می‌ماند.

 

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند ادامه داد: پرستاری را شغل نمی‌دانیم بلکه پرستاری یک حرفه انسانی مقدس و فاخر است که در این حرفه به گونه‌ای عمل می‌شود که روح و روان و جسم انسان را آلام و آرامش می‌دهند در غیر این صورت درمان تأثیرگذار نیست.

 

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند بیان کرد: اگر پرستاران همراهان خوبی برای پزشکان نباشند تجویزهای پزشکان نمی‌تواند به تنهایی مؤثر واقع شود و اعتماد به تجویزها را پرستاران ایجاد می‌کنند؛ شغل پرستاری اجرهای دنیوی و اخروی دارد و از جایگاه بالایی برخوردار است.

*سیستم پرونده‌های الکترونیکی در بیمارستان سوم شعبان دماوند راه‌اندازی می‌شود

 

مسلمی فرد راه‌اندازی پرونده‌های الکترونیکی را از اقدامات مهم و اساسی در بیمارستان سوم شعبان دماوند خبر داد و گفت: در همین راستا از آنجا که دانشگاه شهید بهشتی در این مسیر پیشگام شده می‌توانیم به صورت آنلاین پرونده‌ها را با دیگر نقاط دنیا به اشتراک بگذاریم.

 

وی ادامه داد: شبکه بهداشت و درمان نیز سامانه سیب را راه‌اندازی کرده و اگر دست به دست هم دهیم، شهرستان دماوند یکی از شهرستان‌هایی خواهد بود که رتبه اول را در ساماندهی پرونده‌های الکترونیکی کسب می‌کند.

 

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند بیان کرد: با وجود اتفاقات جدید در وزارت بهداشت، طرح تحول سلامت بر زمین نمانده و این قطار حین حرکت نیاز به تغییرات و تعمیراتی دارد؛ خیرین نیز در این مدت نقش مؤثری در بهداشت و درمان داشته‌اند.

 

مسلمی فرد افزود: انتظار می‌رود نگاه و توجه ویژه‌تری به بیماران از سوی پرستاران صورت گیرد اما خوشبختانه مردم شهرستان از وضعیت بهداشت و درمان رضایت خاطر دارند.

 

وی عنوان کرد: درآمد پرستاران نسبت به کاری که می‌کنند بسیار کمتر است و امید است در آینده زحمات و حقوق پرستاران تا حدی به تعادل برسد.

*فعالیت ۷ پزشک فوق تخصص و ۱۹ پزشک متخصص  در بیمارستان سوم شعبان دماوند/ مرکز چشم بیمارستان سوم شعبان دماوند راه‌اندازی می‌شود

 

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود از نظر تجهیزات و پرسنل فنی و پزشکی نمودار بیمارستان رو به رشد است، گفت: در حال حاضر هفت پزشک فوق تخصص در بیمارستان فعالیت می‌کنند و حدود ۱۹ پزشک تخصص مختلف در بیمارستان سوم شعبان وجود دارد.

 

مسلمی فرد با اشاره به اینکه اخیراً دستگاه چشم پزشکی خریداری و در این بیمارستان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر عمل جراحی چشم در این مکان انجام می‌شود و می‌توانیم به بیماران چشم خدمات‌دهی کنیم، با ورود چهار متخصص چشم در واقع یک مرکز چشم را راه‌اندازی می‌کنیم.

*بخش دندانپزشکی بیمارستان سوم شعبان دماوند در آینده‌ای نزدیک فعال می‌شود/ طراحی اپلیکیشن بیمارستان سوم شعبان دماوند برای خدمات‌هی مناسب به شهروندان

 

وی از فعال شدن بخش دندانپزشکی بیمارستان سوم شعبان دماوند خبر داد و گفت: در همین راستا این قسمت ظرف مدت چند روز آینده پذیرای بیماران خواهد بود.

 

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند در رابطه با نحوه نوبت‌دهی بیمارستان سوم شعبان دماوند گفت: نوبت‌دهی در سیستم بیمارستان الکترونیکی شده و نوبت‌دهی‌ها به صورت تلفنی، سایت و اپلیکشن انجام می‌شود.

*اصلاح بخش جراحی و بازسازی اتاق عمل بیمارستان سوم شعبان دماوند در دستور کار است/ ضعف سیستم‌ها و زیرساخت‌های اینترنتی موجب معطلی بیماران در نوبت‌دهی بیمارستان سوم شعبان دماوند است

 

مسلمی فرد از اصلاح بخش جراحی و بازسازی اتاق عمل از اقدامات در دستور کار بیمارستان سوم شعبان دماوند عنوان کرد و افزود: این بیمارستان در اعتباربخشی وزارتخانه درجه یک را کسب کرده است حدود ۲۷۰ شاخص بسیار فنی در کسب این رتبه دخیل است.

 

وی ادامه داد: علیرغم قرار گرفتن در شرایط مالی سخت به همه خیرین و دولت از هیچ خدمتی باز نمانده است و شاهد افزایش خدمات نیز بوده‌ایم که این مهم نشانگر تلاش پرسنل است.

 

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند خاطرنشان کرد: گاهی ضعف سیستم‌ها و زیرساخت‌های اینترنتی موجب معطلی بیماران می‌شود و این موضوع باعث ترافیک می‌شود که البته با مداخلاتی در تلاش برای رفع این مشکل هستیم.

 

مسلمی فرد تأکید داشت: معطلی مردم برای ما بد است و سازوکار به گونه‌ای است که باید توقفگاه‌هایی باشد تا ثبت‌های الکترونیکی به خوبی انجام شود در غیر این صورت ولنگاری‌های پرونده‌ها در درمان ادامه پیدا می‌کند.

 

وی اضافه کرد: امروز مانع ولنگاری و ریخت و پاش شده‌ایم و این باعث شده به مردم بدون خلل خدمات‌دهی کنیم، انتظار داریم مردم نسبت به مسائل صبورتر باشند.

*بیماران اورژانسی بیمارستان سوم شعبان دماوند به هیچ عنوان معطل نمی‌شوند

 

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند عنوان کرد: از مردم تقاضای صبوری داریم، بیماران اورژانسی به هیچ عنوان معطل نمی‌شوند و تنها بیماران سرپایی برای اقدامات مذکور کمی معطل می‌شود.

 

مسلمی فرد در خصوص شایعات کمبود داروها بیمارستان سوم شعبان دماوند، عنوان کرد: به دلیل تحریم‌ها بخشی از مواد اولیه تولید داروها دچار مشکل شد و باعث شد به سمت تعریف سه سطح برای داروها رفتیم که خوشبختانه اکنون در سطح یک هستیم.

 

وی گفت: برخی شرکت‌ها تولید داروی کمی داشته‌اند و نتوانسته‌اند به ما برسانند یا برخی به جهت درست نبودن سیستم گردش مالی قادر به ارسال داروها نبوده‌اند، قطعاً ادعایی نداریم که تمامی داروها در بیمارستان موجود هستند و در هیچ بیمارستانی اینگونه نیست.

*کمبود در تامین داروهای بیمارستان به دلیل مشکلات گردش مالی شرکت‌های اقلام پزشکی بوده است/ ۵۳ پزشک در بیمارستان سوم شعبان دماوند خدمات‌دهی می‌کنند

 

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند تصریح کرد: شرکت‌هایی که اقلام پزشکی می‌دهند گاهی در واردات و صادرات دچار مشکل می‌شوند و همه این مشکلات از بیرون به کشور تحمیل می‌شود و همه را مدیریت می‌کنیم وزارت بهداشت نیز در این راستا تلاش می‌کند.

 

مسلمی فرد بیان کرد: در بیمارستان دماوند ۵۳ پزشک خدمت می‌کند و مشکلات مربوط به کم کاری در بیمارستان نیست و مجموعه مشکلات در کشور شامل این بیمارستان نیز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *