تشکلهای صنفی حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

تشکلهای صنفی حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند

انتشار: سه شنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۰۱:۲۴:۱۶ |
کد خبر: 47330 |
بازدید: 28 views |
بدون دیدگاه


تربت حیدریه- ابتکارآنلاین: فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: سازمانهای مردم نهاد و تشکلهای صنفی با حضور در بخشهای مختلف جامعه اثربخشی و کارآمدی برنامه های پیشرفت و توسعه را شتاب داده و حلقه واسط بین مردم و دولتمردان هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی رستمی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اعضای نظام صنفی پرستاران و فعالان این عرصه در تربت حیدریه افزود: تشکلهای صنفی علاوه بر یاری رساندن به دولت برای رفع بسیاری از نابسامانیها، در پیگیری مطالبات جامعه هدف نیز نقشی بی بدیل و غیرقابل انکار دارند

وی ادامه داد: در کنار هر سازمان باید یک نظام صنفی و تشکل ایجاد شود تا خواسته ها و مطالبات مجموعه را پیگیری کند. در صورت تحقق این مهم شاهد کاهش بسیاری از ناهنجاریها و مشکلات خواهیم بود. تجربه ثابت کرده که اگر تشکلها نتوانند به وظایف محوله در پیگیری مطالبات واقعی خود عمل کنند و به افکار عمومی کم توجه باشند به مرور زمان مشروعیت خود را از دست خواهند داد.

فرماندار تربت حیدریه گفت: تشکلهایی که مسیر قانونی را طی کرده و مجوز فعالیت به عنوان سازمان مردم نهاد دریافت کرده اند بازوان دستگاههای اجرایی هستند که باید ضمن حفظ شان و احترام، از توان فکری و اجرایی آنها در راستای بهبود ارائه خدمات به مردم استفاده کرد.

وی حمایت از همه سمنها و تشکلهای دارای مجوز را با هدف بهبود ارتباط ادارات و سازمانهای شهرستان با این نهادهای مدنی و اجتماعی از رویکردهای اصلی مجموعه فرمانداری تربت حیدریه اعلام کرد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۵۰ هزار نفر ساکنان آنها در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد. این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان ۹ دی تربت حیدریه و ۲۰ تخت نیز در مه ولات دارد. مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *