سازمان مدیریت بحران در دماوند تشکیل می‌شود | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

سازمان مدیریت بحران در دماوند تشکیل می‌شود

انتشار: سه شنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۰۱:۱۸:۱۶ |
کد خبر: 47308 |
بازدید: 29 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران در این شهرستان تشکیل می‌شود، گفت: مسئول مدیریت بحران در هر شهر شهرستان دماوند، شهردار است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مجید صفری در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند که با حضور بخشدار مرکزی، شهرداران و رؤسای شورای اسلامی شهرهای دماوند، آبسرد و کیلان برگزار شد، با تشریح عملکرد دستگاه‌ها در بحران اخیر بارش برف سنگین در شهرستان دماوند اظهار داشت: در موضوع بحران برخی اتفاقات خارج از حوزه شهری است و برخی در داخل شهرها که با هماهنگی همه دستگاه‌ها باید مدیریت موثری در این زمینه داشته باشیم.

 

وی شهردار هر شهر را به عنوان مسئول مدیریت بحران همان شهر معرفی کرد و افزود: در بحران‌ها ستاد مرکزی مدیریت بحران با ریاست فرماندار در فرمانداری تشکیل می‌شود و در هر شهر مسؤول مدیریت بحران، شهردار است که باید از قبل پیش‌بینی اقدامات و تجهیزات خود را داشته باشد و در حوزه خود به بهترین شکل عمل کند.

 

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: در شهرستان دماوند تشکیلاتی با عنوان سازمان مدیریت بحران به زودی شکل خواهد گرفت که این سازمان با تشکیلات قوی و نیروهای مشخص که هر کدام حوزه عملیاتی خود را می‌دانند، می‌تواند بهترین عملکرد را در مواقع ضروری داشته باشد و خدمات مطلوبی به مردم ارائه کند.

 

صفری با تأکید بر استفاده از نیروهای مردمی در عملیات رفع بحران بیان داشت: گروه‌های مختلف مردمی می‌توانند در کمک به ستاد مدیریت بحران نقش مهمی داشته باشند؛ به صورتی که بسیاری از تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین متعلق به مردم است که با شناسایی و هماهنگی لازم می‌توان در شرایط بحرانی از وجود آنها استفاده کرد.

 

وی تصریح کرد: در کنار شهرداری‌ها، بخشداران نیز مسئولیت مدیریت بحران در حوزه بخشی و روستایی را دارند و باید از ابتدایی‌ترین لحظات خود به عنوان فرمانده عملیات در روستاها حضور داشته باشند و همچنین قبل از بحران باید از خود روستا‌ها و امکانات دهیاری‌ها هسته‌های مدیریت بحران روستایی را تشکیل و اقدامات لازم جهت رفع بحران در روستاها را انجام دهند.

*مدیران نباید در انتظار دستور یا فرمان خاصی باشند/ هیچ مدیری حق خروج از منطقه استحفاظی خود را در مواقع بحران ندارد

 

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به لزوم حضور همه مدیران در محل خدمت خود در زمان اعلام شده آماده‌باش بحران خاطرنشان کرد: در مواقع بحران، هیچ مدیری حق خروج از منطقه استحفاظی خود را ندارد و همچنین مدیران نباید در انتظار دستور یا فرمان خاصی باشند و باید به صورت خودکار وارد عملیات شوند.

 

صفری اضافه کرد: مدیران هر جایی مشکلی در حوزه کاری دارند را به سرعت رفع کنند و در صورت نیاز به نیرو، تجهیزات یا هماهنگی خاص با مدیریت ستاد بحران شهرستان دماوند ارتباط لازم را برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *