پستهای مدیریتی بانوان در خراسان رضوی افزایش یافت | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

پستهای مدیریتی بانوان در خراسان رضوی افزایش یافت

انتشار: دوشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ |
کد خبر: 47301 |
بازدید: 30 views |
بدون دیدگاه


مشهد- ابتکارآنلاین: مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: تصدی پستهای مدیریتی توسط بانوان در این استان از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۸،۱۸ درصد بیشتر شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – فرشته سلجوقی روز دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی زنان و خانواده خراسان رضوی افزود: طبق آماری که دستگاهها و سازمانهای استان تاکنون ارائه کرده اند پارسال ۱۸۷ پست و امسال ۲۲۱ پست مدیریتی در خراسان رضوی در اختیار بانوان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای رسیدن به ۳۰ درصدی که طبق قانون پیش بینی شده علاوه بر ۹ درصد پارسال، امسال شش درصد و تا سال ۱۴۰۰ می بایست هر سال پنج درصد پستهای مدیرتی به زنان اختصاص یابد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: ارزشهای بانوان ایرانی با زنان در دیگر کشورها قابل مقایسه نیست. بانوانی که برای حفاظت و دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلاب فرزندان خود را به جبهه فرستادند.

علیرضا قامتی افزود: توسعه پایدار کشورها با حضور و نقش آفرینی بانوان محقق می شود. با فناوری، تجهیزات و محتوای آموزشی قدیمی نمی توان پاسخگوی نیازهای جامعه بود لذا در همه امور از جمله فرهنگی و آموزه های دینی باید متناسب با شرایط روز نوآوری ایجاد شود و به پیش رفت.

وی گفت: ظرفیتهای بسیاری در بخش بانوان و توانمندیهای آنها وجود دارد که نباید از آن غافل شد. مجمع مشورتی بانوان از جمله این ظرفیتها و موثر در مشارکت و پیشبرد اهداف حوزه بانوان است.

۴۹٫۶ درصد از جمعیت شش میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۰۱ نفری خراسان رضوی را زنان تشکیل می دهند. همچنین نظام اداری در این استان شامل ۱۰۶ دستگاه اجرایی با ۱۵۲ هزار کارمند است. ۵۱ درصد کارکنان این دستگاهها مرد و بقیه زن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *