مشکلات شهرک های فرادستی پیشوا با کار کارشناسی و اصول علمی رفع می شود | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

مشکلات شهرک های فرادستی پیشوا با کار کارشناسی و اصول علمی رفع می شود

انتشار: یکشنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۱:۴۲ |
کد خبر: 47249 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار پیشوا از تشکیل کارگروه های سه گانه بررسی مشکلات شهرک های فرادستی پیشوا خبر داد و گفت: مشکلات این شهرک ها با کار کارشناسی و اصول علمی و با صبر و شکیبایی مردم رفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین عباسی در دیدار با شهروندان شهرک ۱۵ خرداد در مسجد حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) بیان کرد: مردم در طول ۴۰ ساله گذشته با شجاعت، ایثار، مقاومت و محکم و استوار در راه دفاع از اسلام، نظام جمهوری اسلامی، ولایت و رهبری ایستاده‌اند و مسئولان نیز وظیفه‌دارند با رهروی از خط ولایت، به مردم خدمت‌رسانی شایسته‌ای ارائه دهند.

 

وی با اشاره به تفاوت نظام جمهوری اسلامی با سایر نظام‌ها، افزود: جمهوری اسلامی ایران مقبولیت خود را هم از شرع و هم از رأی مردم گرفته است لذا یکی از تفاوت های نظام سیاسی ایران با سایر حکومت‌ها و انقلاب‌ها در این است که بر دو پایه مشروعیت دینی و مقبولیت مردمی استوار است و در طول انقلاب اسلامی همواره شاهد بوده‌ایم که مردم همواره آماده حمایت از نظام و انقلاب بوده‌اند.

 

عباسی بابیان اینکه تلاش می‌کنیم تا زندگی به کام مردم شهرستان شیرین‌تر شود، بیان کرد: شهرک‌های فرادستی پیشوا علیرغم خدماتی که به این مناطق ارائه‌شده، با مشکلات و مسائلی روبرو هستند که باید با دقت نظر همه مسئولان پیگیری و رفع گردد.

 

وی افزود: جلسات متعددی در خصوص رسیدگی به مشکلات شهرک‌های بالادستی پیشوا برگزار و بازدیدهای محلی مکرری انجام‌گرفته است و راه‌های برون‌رفت از مشکلات موجود نیز در جلسات کارشناسی، تصمیم‌گیری و اتخاذ خواهد شد.

 

عباسی با تأکید بر لزوم پرهیز از هیجانات و سرعت بدون دقت در حل مشکلات، اظهار کرد: بخشی از مشکلات موجود در شهرک‌های پیشوا از گذشته به ارث رسیده و امروز باید آن‌ها را با کار کارشناسی و اصول علمی بررسی و رفع کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: جلساتی که در چند ماه اخیر برای تصمیم‌گیری در خصوص مشکلات شهرک‌های فرادستی پیشوا برگزارشده در نوع خود بی‌بدیل است که امیدواریم با هم‌فکری و مساعدت مسئولان و صبر و شکیبایی مردم منطقه شاهد رفع هر چه سریع‌تر این مشکلات باشیم.

 

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: در جلسه چندساعته‌ای که با حضور امام‌جمعه، اعضای شورای تأمین، رئیس دادگستری، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران مرتبط برگزار شد کارگروه‌های لازم برای پیگیری و رفع مشکلات موجود در شهرک‌های فرادستی پیشوا تشکیل گردید.

 

وی اظهار کرد: یکی از کارگروه‌های تشکیل‌شده، کارگروه بررسی تعهدات، ایرادات و مسئولیت‌هاست که در این راستا نسبت به انجام تعهدات سازندگان مجموعه‌ها و سازه‌ها در شهرک‌های فرادستی تأکید و در صورت قصور از مراجع قانونی پیگیری می‌شود.

 

عباسی افزود: در این کارگروه مسئولیت‌ها، اشکالات، کاستی‌ها و قصورها احصا، و به‌مرورزمان نسبت به رفع مشکلات، اقدام کارشناسی صورت می‌گیرد.

 

فرماندار شهرستان پیشوا ادامه داد: کارگروه آسیب‌شناسی فرهنگی و اجتماعی  از دیگر کارگروه‌های تشکیل‌شده به‌منظور پیگیری و رفع مشکلات شهرک‌های فرادستی پیشواست که در این کارگروه با توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی منطقه، تصمیم‌گیری و اقدام خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: برخی مشکلات و مسائل شهرک ۱۵ خرداد، مبتلابه سایر محله‌ها و شهرک‌هاست و بنا داریم که جلسات هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ را به نقاط مختلف شهرستان تعمیم دهیم و این جلسات را به‌صورت هفتگی برگزار کنیم.

 

فرماندار شهرستان پیشوا ادامه داد: کارگروه تصمیم و اجرا در حوزه زیرساخت متشکل از فرماندار، رئیس دادگستری، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، نماینده شورای اسلامی شهرستان از دیگر کارگروه‌های تشکیل‌شده است که با تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در خصوص تأمین زیرساخت‌های منطقه مذکور چالش‌های پیش رو یکی پس از دیگری رفع خواهد شد.

 

وی افزود: عزم و همت همه مسئولان شهرستان ازجمله مجموعه فرمانداری، امام‌جمعه، مجموعه قضایی، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و نیروهای نظامی و انتظامی بر این قرارگرفته که مشکلات شهرک‌های پیشوا مرتفع گردد و این مهم تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد.

 

عباسی خاطرنشان کرد: شهرک‌های بالادستی پیشوا در بعضی از سرانه‌ها و خدمات عمومی نیازمند توجه بیشتری هستند ولی در برخی سرانه‌ها نیز دارای نقاط قوتى هستند که حتی مرکز شهرستان از آن بی‌بهره است.

 

وی با تأکید بر لزوم عدالت توزیع خدمات در شهر و شهرستان پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی برسد که کمتر به بحث زیرساخت‌ها و مشکلات بپردازیم و بیشتر دغدغه مباحث رفاهی و نرم‌افزاری را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *