یاس و ناامید اردوگاه دشمنان ایران را فرا گرفته است | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

یاس و ناامید اردوگاه دشمنان ایران را فرا گرفته است

انتشار: شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۲۴:۱۰ |
کد خبر: 47240 |
بازدید: 26 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: پس از مدیریت نوسانات ارزی توسط دولت، دشمنان برای ۱۳ آبان برنامه ریزی گسترده ای کرده بودند که با شکست این نقشه ،یاس و ناامیدی در اردوگاه دشمنان ایران اسلامی هویدا شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حسین ذوالفقاری عصر شنبه در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید قم در تالار معصومیه فرمانداری این شهر افزود: هدف اصلی دشمن ایجاد نارضایتی انباشته شده و قراردادن مردم در برابر نظام است.

وی با اشاره به توطئه های گسترده آمریکا علیه جمهوری اسلامی گفت: دشمنان اسلام به سرکردگی آمریکا اراده کرده بود که انقلاب اسلامی جشن چهلمین سال خود را نگیرد و دراین راستا تلاش های زیادی انجام دادند به گونه ای که برخی مستشاران آنها برای کنترل مبادلات اقتصادی ایران به مرزهای همجوار کشورمان اعزام کرده بودند.

معاون امنیتی وانتظامی وزیر کشور عملیات روانی دشمن را بسیار سنگین تر از تحریم های اقتصادی دانست و افزود: کارکرد عملیات روانی دشمن به مراتب اثرگذارتر از کارکردهای تحریم های اقتصادی بود و متاسفانه افکار عمومی کشور در تابستان امسال تحت تاثیر این عملیات روانی قرار گرفت و بدون اینکه تحریم ها آغاز شده باشد، شاهد نوسانات شدید ارزی بودیم.

 

** مدیریت کشور نیازمند اصلاح است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید در کنار هوشیاری و استقامت مردم به دنبال افزایش کارآمدی نظام بود ، اظهار داشت: مشکل کشور،آرمان و هدف نیست بلکه مشکل ما از نوع روش و ابزار است.

ذوالفقاری ادامه داد: آرمان های انقلاب اسلامی و چارچوب های نظام اسلامی در قانون اساسی و سیاست های کلان کشور بیان شده و در این زمینه از منظر چارچوب و آرمان هیچگونه مشکلی وجود ندارد ولی اکتفا به بیان آرمان و اهداف مشکل را برطرف نمی کند.

ذوالفقاری ، مهمترین مشکل مدیریتی کشور را روش مدیریتی، برنامه عملی و چگونگی رسیدن به این آرمان ها دانست و گفت: هر کس می خواهد هر مسئولیتی در کشور بپذیرد باید از آن برنامه خواست چرا که کارآمدی در گرو برنامه داشتن است.

وی ادامه داد: همه بر این اتفاق دارند که بروکراسی اداری در کشور باید کاهش یابد ولی شاهد هستیم که استانداران، مسئول اداری ۹۰ شورا در سطح استان می باشند و هر روز شاهد افزایش این بروکراسی هستیم.

ذوالفقاری با بیان اینکه مردم خواستار و طرفدار نظام جمهوری اسلامی هستند گفت: بر اساس آخرین نظرسنجی موسسه آمریکایی در داخل ایران با وجود همه مشکلات، اکثریت مردم خواستار انقلاب اسلامی و جلوگیری از به هم خوردن ثبات و امنیت کشور هستند.

ذوالفقاری دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۸۵ درصد اعتبارات هزینه ای است گفت: با چنین بودجه ای نمی توان کار شاخصی انجام داد بلکه باید با تغییر روش ها و کاهش هزینه ها، حداکثر استفاده و بهره وری را در بودجه های کشور ایجاد کرد.

وی کاهش همایش ها و جلسات غیر ضروری را مورد تاکید قرار داد و گفت: در سیستم فعلی مدیریتی کشور، کاهش همایش ها، کارگروه ها و جلسات غیر ضرور عملی است و باید با پیدا کردن گره های مدیریتی، به دنبال آسیب شناسی و رفع مشکلات سیستم مدیریتی کشور بود.

 

** خدمت به قم، خدمت به جمهوری اسلامی است

وی در ادامه خدمت به قم را خدمت به جمهوری اسلامی دانست و گفت: رئیس جمهوری نیز نگاه ویژه ای به توسعه این استان دارند و در رای اعتماد به استانداران نیز با چنین نگاهی استاندار جدید قم انتخاب شد.

ذوالفقاری با اشاره به ظرفیت های قم گفت: حضور سالانه ۲۴ میلیون زائر، شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان کشور، خاستگاه مرجعیت و حوزه های علمیه، وجود طلبه های علوم دینی از ۱۲۰ کشور در این شهر از جمله ظرفیت های مهم آن است.

معاون امنیتی وانتظامی وزیر کشور، گفت: در شهرهای مذهبی نیازمند تفاوت رفتارهای اجتماعی هستیم که امری بدیهی می باشد و انتظار مردم نیز این است که شهرهای مذهبی دارای برجستگی های فرهنگی و مذهبی باشد.

وی گفت: ظرفیت های بین المللی قم، قابلیت های ویژه ای برای تبدیل این شهر به شهری نمونه در سطح کشور ایجاد کرده که تحقق این امر نیاز برنامه ریزی مسئولان است.

 

** ۱۴ استاندار در قانون منع به کارگیری بازنشستگان تغییر کردن

وی دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۱۴ استاندار به خاطر قانون منع به کارگیری بازنشستگان تغییر کرد، گفت: تمرکز بیشتر وزارت کشور برای انتخاب ،استانداران جدید،در داخل وزارتخانه بود.

معاون امنیتی وانتظامی وزیر کشور، ادامه داد: در دوران سید مهدی صادقی استاندار پیشین شاهد اجماع و آرامش خوب میان مدیریت قم بودیم که ایشان با تواضع و بدون حاشیه کارهای استان را پیگیری می کرد.

وی با بیان اینکه استاندار پیشین قم با روحیه ولایتمنداری و انقلابی بر اساس شرایط مختلف، موضوعات استان را مدیریت کردند، افزود: در دوران استانداری صادقی یکی از شوراهای تامین هماهنگ و همدل در کشور مربوط به قم بود.

ذوالفقاری با اشاره به سوابق استاندار جدید قم گفت: دکترای علوم سیاسی با رتبه ممتاز و تمام سطوح مختلف مدیریتی را در دوران مدیریتی خود تجربه کردند که ایشان از جمله مدیران با تجربه وزارت کشور هستند.

وی ادامه داد: ولایتمداری، روحیه تعامل و مشورت، علاقه مند به کار، معتدل از منظر سیاسی، معروف به پاکدستی و تدبیر در امور از جمله اوصاف سرمست، استاندار جدید قم است.

هیات وزیران چهارشنبه هفته گذشته ۱۲ دی ماه به «بهرام سرمست» به عنوان استاندار جدید قم رای اعتماد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *