شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

مشکل ویژه استان سمنان کمبود آب است

انتشار: سه شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۱۶:۴۸ |
کد خبر: 46264 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


شاهرود – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: مشکل ویژه این استان کمبود آب است، ما کویری و خیلی تشنه هستیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله سید محمد شاهچراغی روز سه شنبه در دیدار مردمی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در ورزشگاه تختی شاهرود در قالب سفر کاروان تدبیر و امید، بیان کرد: اگر آب باشد کار هست و اگر کار باشد نان هست.

وی افزود: مردم از رییس جمهوری انتظار دارند وارد میدان شود تا یادگاری از ایشان در این استان برای همیشه بماند و مردم از آن استفاده کرده و دعاگوی او باشند.

شاهچراغی یادآور شد: این سفر از سفرهای پر برکت است و استقبال کنندگان به زودی شاهد آن خواهند بود.

امام جمعه شاهرود هم ضمن خیر مقدم به رییس جمهوری، گفت: شما فرزند این استان هستید و از همه آنچه مردم توقع دارند مستحضرید.

حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی با بیان اینکه نماینده ولی فقیه نخستین نیاز برای پیشرفت شهرستان شاهرود را بیان کرد، افزود: در دهه های اخیر سرمایه گذاری برای آب انجام نشده و یا اگر شده به نتیجه نرسیده است.

امام جمعه شاهرود ادامه داد: در شهرستان شاهرود و استان سمنان گذرگاه زائران امام رضا (ع) و مهد علم و عرفان گردشگری، کویر و جنگل و زمینه های اشتغال و صنعت اقتصادی در امور مختلف فراهم است.

امینی از رییس جمهوری خواست در این سفر آنچه باعث رفع نگرانی ها می شود به مردم هدیه دهد و یادآور شد: فرودگاه شاهرود در زمان نماینده فقید این شهرستان ساخته شده و با همت مردم و کمک دولت پروازهایش را آغاز کرده اما پرواز خارجی و بردن محصولات کشاورزی و دامی به سایر کشورها، نیازمند هدیه شماست.

به گزارش ایرنا، در سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان در روزهای ۱۳ و ۱۴ آذر حدود ۷۰ طرح به تصویب می رسد.

سخنرانی مردمی در جمع مردم شاهرود، شرکت در اجلاس سراسری نماز، سخنرانی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان استان و حضور در نشست شورای اداری استان سمنان از جمله برنامه های رئیس جمهوری در این سفر ۲ روزه است.

روحانی پس از دیدار مردمی و سخنرانی در شاهرود راهی سمنان می شود و ساعت ۱۵ در دانشگاه علوم پزشکی این شهر به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان حضور می یابد.

همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به سمنان، شماری از وزرای دولت نیز برای افتتاح و آغاز عملیات اجرای ده ها طرح مختلف به شهرستان های استان سفر خواهند کرد.

روحانی پیش از این، فروردین ۹۵ همراه با کاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *