شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

نشست کمیته تخصصی فضای مجازی شهرستان قرچک

انتشار: سه شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۰۶:۴۷ |
کد خبر: 46243 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: کمیته تخصصی فضای مجازی شهرستان قرچک به منظور بررسی فرصت­ها، چالش­ها و آسیب­های اجتماعی فضای مجازی تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در ابتدای جلسه بهروزمشتاق سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان قرچک هدف از تشکیل جلسه را بررسی راهکارهایی برای استفاده مطلوب از فضای مجازی و تهدیدها و فرصت­هایی که نسل جوان با آن روبرو است عنوان کرد و گفت: فضای مجازی، نسل جدیدی از روابط اجتماعی هستند که عمر خیلی زیادی ندارند اما توانسته­اند به خوبی در زندگی مردم جا باز کنند و نقش بسیار تعیین کننده­ای در عرصه­های اجتماعی ایفا نمایند.

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان قرچک در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر فضای مجازی با هویت افراد، فرهنگ، هویت دینی و ملی، گسترش فضای تعاملات، گفتمان، عدالت رسانه­ای، انزوای اجتماعی، جذابیت، فضای شخصی، اعمال مجرمانه، گسترش آسیب­های اجتماعی، شکاف نسل­ها، ارتباط بین نوجوانان و جوانان، مصرف­گرایی و امنیت در ارتباط بوده و جامعه ما را تحت تاثیر خود قرار داده است. اما مهمترین مسئله­ای که همه را نگران کرده است بحث بنیان خانواده و شکاف عمیقی که بین پدر و مادر و فرزندان ایجاد کرده است و عمدتا بخاطر برخی مسائل و مشکلات اقتصادی است و در شهرستان قرچک تبدیل به آسیب­های اجتماعی فراوانی شده است.

 

در ادامه جلسه کارشناسان اداره آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان، مخابرات، دانشگاه اریکه پرسپولیس، نیروی انتظامی، شهرداری و فرمانداری به بیان نظرات و دیدگاه­های خود پرداختند.

 

در پایان جلسه مصوب شد: دستگاه­های فرهنگی در برگزاری برنامه­های فرهنگی به اداره آموزش و پرورش کمک کنند. همچنین دستگاه­های فرهنگی پیام­هایی با موضوع آسیب­های اجتماعی در فضای مجازی آماده تا از طریق تلویزیون­های شهری با هماهنگی شهرداری به اطلاع عموم رسانده شود.

 

از دیگر مصوبات؛ پیشنهاد گردید درخصوص تدوین کتابی تحت عنوان “کتاب فرهنگ عمومی” پیگیری­های لازم توسط اداره آموزش و پرورش صورت گیرد. همچنین مصوب شد از وجود فرهیختگان، نخبگان علمی، فرهنگی و هنرمندان شهرستانی در کم کردن آسیب­های اجتماعی استفاده و نسبت به برگزاری دوره­های آموزشی ویژه فضای مجازی در شهرستان اهتمام ویژه­ای صورت گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *