شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

نیروی دریایی تاثیر بسزایی در اقتصاد دریامحور دارد

انتشار: دوشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۲۰:۳۵ |
کد خبر: 46231 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


انزلی- ابتکارآنلاین: فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش گفت: پس از دوران جنگ تحمیلی نیروی دریایی همواره با تامین امنیت و بازنگه داشتن مسیر های مواصلاتی آبهای بین المللی بر اقتصاد دریامحور تاثیر بسزایی داشته است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ناخدا یکم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهری صبح دوشنبه در صبحگاه مشترک یگان های نظامی در ناوگان شمال اظهار داشت: هفتم آذر به عنوان روز نیروی دریایی و بر اساس نظر امام راحل(ره)نامگذاری شده و اگر عملکرد ایثارگرانه یگان های دریایی در عملیات مروارید سال ۵۹ نبود جنگ تحمیلی به شیوه دیگری رقم می خورد .

وی با اشاره به تامین امنیت آبهای داخلی و بین المللی توسط یگان های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از زمان پایان جنگ تحمیلی تا به حال افزود: پس از جنگ تحمیلی نیروی دریایی تاثیر بسزایی در روند تامین امنیت دریاها بر عهده داشته و علاوه بر برقراری روابط سیاسی و فرهنگی و اجتماعی با اعزام ناوگروه های مختلف به سایر کشورها، تا کنون هیچ خللی در اقتصاد دریامحور به وجود نیامد.

ناخدا یکم طاهری تجهیز یگان های شناور کلاس سینا و کلاس سهند و زیر دریایی فاتح در دوران تحریم را نشان از اقتدار صنعتگران و متخصصان نیروی دریایی ارتش عنوان و خاطرنشان کرد: اقتدار دریایی و عظمت توانمندی و قدرت ایران اسلامی تنها با گوش به حرف بودن به ولایت فقیه حاصل می شود .

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی از دانش متخصصان و نخبگان دانشگاهی و از تجارب علمی و صنایع داخلی بهره می گیرد تاکید کرد: عرصه دریا ، همواره عرصه دانش است و در تمام دنیا نیروی دریایی از دانشی فراتر از دانش روز برخوردار است.

ناخدا یکم طاهری افزود: وجود مجموعه ای از تجهیزات در یک یگان دریایی بر اساس اقتضای کاری آن ها و استفاده از دانش موجود در کشور برای به روز کردن و ساخت و طراحی تجهیزات فراتر از دانش بیگانه از افتخارات نیروی دریایی ارتش است.

وی تاکید کرد: دشمنان به دنبال ترویج ایران هراسی در منطقه هستند تا با طراحی این توطئه شوم دست ما را از دریاها کوتاه کند اما جمهوری اسلامی ایران با حضور مستمر و مقتدرانه در دریا و ایجاد تعاملات بین المللی با سایر کشورها، این حربه دشمن را نابود کرده و اقتدارش را نشان داد.

در این مراسم از خانواده های شهدای نیروی دریایی و کارکنان نمونه ناوگان شمال تجلیل شد و یگان های حاضر درمیدان از مقابل جایگاه رژه رفتند.

ستاد ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش و منطقه چهارم دریایی در بندرانزلی واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *