شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

۲۵۰ کلینیک تخصصی درمانی در کشور راه‌اندازی شده است

انتشار: دوشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۱۹:۲۱ |
کد خبر: 46209 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


گرمسار – ابتکارآنلاین: معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به گسترش خدمات درمانی و بهداشتی در سطح کشور گفت: ۲۵۰ کلینیک تخصصی در کشور راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – قاسم جان بابایی از ساخت بالغ‌بر ۵۰۰ کلینیک تخصصی در کشور خبر داد و تأکید کرد: ۲۵۰ کلینیک در راستای طرح تحول سلامت در کشور بهره‌برداری شده و مابقی نیز در دست اجرا هستند تا بتوانیم درراه گسترش خدمات بهداشتی و درمانی کشور موفق عمل کنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه بالغ‌بر دوسوم کلینیک‌ها ساخته‌شده و مابقی در حال اتمام است، ابراز داشت: یک‌سوم کلینیک‌های ویژه‌ای که باقی‌مانده به‌زودی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد و راه‌اندازی این کلینیک‌ها می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات را در حوزه ارائه خدمات درمانی به عموم مردم رفع می‌کند.

 

راه‌اندازی ۱۸۰ اورژانس بیمارستانی در کشور

 

معاون وزیر بهداشت بابیان اینکه ۱۸۰ اورژانس بیمارستانی در راستای طرح تحول سلامت در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: ۱۲۰ اورژانس بیمارستانی در کشور راه‌اندازی شده و ۶۰ پروژه دیگر تا پایان سال ۹۷ یا اوایل سال آینده بهره‌برداری می‌شود و این در حالی است که بیمارستان‌ها و بخش‌های نیمه‌کاره‌ای در سایر استان‌های کشور وجود دارد که در دست اقدام هستند.

 

جان بابایی در ادامه و بابیان اینکه خدمات درمانی بیمارستان معتمدی گرمسار توسعه می‌یابد، تأکید کرد: در حال حاضر ۴۰ پزشک متخصص و در بعضی رشته‌ها پزشکان فوق تخصص در این بیمارستان مشغول خدمت‌رسانی هستند و در این راستا باید گفت خدمات درمانی این بیمارستان در بخش‌های مختلف به‌زودی گسترش می‌یابد.

 

وی بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی متعهد به تعویض دستگاه‌های دیالیز بیمارستان معتمدی گرمسار شده است، تصریح کرد: بخش سی‌تی‌اسکن بیمارستان معتمدی گرمسار نیازمند تجهیزات به‌روز است که تأمین تجهیزات لازم این بخش در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.

 

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در ادامه بیان کرد: مرکز تصویربرداری‌ ام آر آی این شهرستان دچار مشکلاتی است که باید با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *