شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

وجود ۴۰۰ هکتار زمین وقفی در پشت شهرک هشت بهشت دماوند

انتشار: یکشنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۸:۳۰ |
کد خبر: 46177 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند با بیان اینکه وجود ۴۰۰ هکتار زمین وقفی در پشت شهرک هشت بهشت دماوند خبر داد و گفت: واقف بخشی از این اراضی را برای فقرا، معلولان و حل مشکلات اجتماعی در نظر گرفته است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت‌الاسلام و المسلمین احمد اشرفی در این مراسم اظهار کرد: زمین‌های وقفی شرایط خاص قانونی و وقفی خود را دارند و به راحتی نمی‌توان آنها را واگذار کرد.

 

وی در ادامه گفت: زمین‌های بسیاری وجود دارد که استفاده خوبی از آنها نمی‌شود، بنابراین باید از شرایط وقف آشنا بود تا ارزش افزوده آنها بالا رود و از مشکلات شهر کاسته شود.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند عنوان کرد: در پشت شهرک هشت بهشت ۴۰۰ هکتار زمین وقفی همراه با وقف نامه وجود دارد که واقف بخشی از آن را برای فقرا، معلولان و حل مشکلات اجتماعی در نظر گرفته است، چهار سال است که می‌خواهیم این زمین را از دست متصرفان بگیریم، اما نمی‌توانیم.

 

*مسئولان باید دست به دست هم داده تا این اراضی آزادسازی شود

 

اشرفی افزود: اسناد و مدارک لازم برای این زمین وقفی وجود دارد، دادگستری و دیگر مسئولان نیز به این موضوع واقف هستند و اگر این زمین آزاد شود به نیت واقف عمل می‌شود.

 

وی بیان کرد: مسئولان باید دست به دست هم داده و این زمین را آزاد کنند که حل چنین مشکلاتی تنها نیازمند کمی دلسوزی و دغدغه‌مندی است و در خصوص واگذاری زمین همکاری‌های لازم به نفع معلولان در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند صورت خواهد گرفت.

 

*شهرستان دماوند جزء کم مشکل‌ترین شهرستان‌های استان تهران می‌باشد

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند ادامه داد: شهرستان دماوند جزء کم مشکل‌ترین شهرستان‌های استان تهران می‌باشد، جمعیت کم و تعداد مشکلات و معلولان در آن کم است و اگر نتوانیم مشکلات موجود را حل کنیم در پیشگاه خداوند چیزی جز شرمساری نخواهیم داشت.

 

اشرفی تصریح کرد: همچنین این آمادگی را داریم ۶ نفر از معلولان را که به مشهد نرفته‌اند یا ۰ سال پیش رفته‌اند را معرفی و به مشهد اعزام می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *