شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند کار علمی و پژوهشی است

انتشار: شنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۹:۲۶ |
کد خبر: 46143 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


پیشوا- ابتکارآنلاین: سرپرست فرمانداری پیشوا گفت: پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند کار علمی و پژوهشی است تا بتوان راهکارهای منطقی و اثرگذاری را در این حوزه اتخاذ کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین عباسی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان پیشوا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: حوزه جوانان از چنان گستردگی و وسعتی برخوردار است که پیگیری امور آنان از عهده یک اداره بر نمی آید تمامی دستگاه‌ در قالب ستاد ساماندهی امور جوانان است باید ورودی عملی داشته باشند.

وی حضور نمایندگان مجمع مشورتی جوانان را در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان ضروری دانست و افزود: همان گونه که مسئولان عالیرتبه نظام توجه ویژه‌ای به قشر جوان دارند ، از مسئولان شهرستان نیز انتظار می‌رود تا رفع مشکلات جوانان را در قالب برنامه های اجرایی در دستور کار قرار دهند.

وی شغل پایدار را یکی از نیازهای اصلی جوانان دانست و اظهار داشت: برنامه‌هایی که برای توسعه اشتغال جوانان در شهرستان ارائه و دنبال می‌شود باید فراگیر بوده و مقدمات آن از جمله زمینه سازی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اعطای تسهیلات بانکی ایجاد فرصت شغلی فراهم شود.

عباسی پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیازمند انجام کار علمی و کارشناسی شده دانست و اظهار داشت: تمامی دستگاه ها از جمله بهزیستی و آموزش و پرورش باید با انجام اقدامات پژوهشی و علمی، تصمیمات اثرگذار در این حوزه اتخاذ کنند.

وی با تأکید بر لزوم مقابله با معضل اجتماعی طلاق گفت: همان‌طور که مشاوره‌های همسرگزینی پیش از ازدواج برای زوجین ارائه می‌شود، این مشاوره‌ها باید در حین ازدواج و بعد از آن نیز ادامه داشته باشد تا بتوان پایه های خانواده را استحکام بخشید.

سرپرست فرمانداری پیشوا با اشاره به لزوم برگزاری هفته فرهنگی در این شهرستان گفت: برنامه های هفته فرهنگی شهرستان پیشوا با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و رفع برخی از مشکلات موجود در جامعه برنامه ریزی شده و اجرا می شود.

پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *