شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

لزوم اصلاح دو پیچ حادثه خیز محور طارند

انتشار: پنج شنبه, ۸ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۰:۲۲ |
کد خبر: 46086 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


پیشوا- ابتکارآنلاین: فرماندار پیشوا در جلسه بررسی مشکلات محور پیشوا به روستاهای طارند پایین و بالا، اصلاح دو پیچ حادثه خیز این محور را ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین عباسی در این جلسه گفت: راه روستایی یکی از مهم‌ترین خدمات زیربنایی است که نقش مؤثری در توسعه مناطق روستایی ایفا می‌کند به‌طوری‌که جزو زیرساخت‌های توسعه‌ای و شریان‌ها حیاتی هر منطقه محسوب می‌شود.

 

وی افزود: راه‌های روستایی علاوه بر نقشی که در حمل تولیدات زراعی، تردد روستاییان و مسافران ایفا می‌کنند پیونده دهنده مناطق روستایی با شهر هستند و ایمنی آن‌ها به لحاظ تأمین ایمنی و سلامتی مردم امری ضروری است.

 

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: محور مواصلاتی پیشوا به روستاهای طارند بالا و پایین به طول حدود ۶ کیلومتر است که بخشی از آن در حریم شهر، بخشی در محدوده روستای حبیب‌آباد و مابقی نیز در محدوده روستاهای طارند بالا و پایین واقع‌شده است.

 

عباسی ادامه داد: این محور به دلیل مشکلاتی ازجمله نبود روشنایی، عرض کم جاده، فقدان آسفالت مناسب و وجود دو پیچ خطرناک و حادثه‌خیز نیاز به توجه ویژه دارد و در سال جاری باید گام‌های اجرایی در جهت رفع بخشی از این مشکلات با مشارکت اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و دهیاری‌های مرتبط برداریم.

 

وی گفت: ازآنجاکه عمده تصادفات این محور در محل دو پیچ حادثه‌خیز آن رخ می‌دهد لازم است تا در فاز اول پروژه، این دونقطه خطرناک اصلاح گردد که لازمه آن شناسایی معارضین و مالکین اراضی واقع در این طرح توسط دهیاران و ترغیب آنان به همکاری برای اجرای هر چه سریع‌تر این پروژه به‌منظور آزادسازی نقاط حادثه‌خیز است.

 

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: ازآنجاکه اصلاح این محور موجب کارگشایی مردم و حفظ امنیت و سلامت آنان می‌شود بی‌شک همکاری در انجام این پروژه در نزد خداوند بی اجر و مزد نخواهد ماند.

 

عباسی از اداره راهداری شهرستان خواست تا با همه توان و امکانات به میدان بیاید و با بازنگری راه‌های روستایی، نقاط و محورهای موردنیاز را با همکاری بخشداران و دهیاران اصلاح نماید.

 

بر اساس این گزارش، جلسه بررسی مشکلات محور روستاهای طارند بالا و پایین به ریاست حسین عباسی فرماندار و با حضور شیرزاد یعقوبی معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار، سیدعباس حسینی بخشدار جلیل‌آباد، بهروز قارونی مسئول دفتر فنی فرمانداری، روسای ادارات برق و راهداری و حمل نقل جاده‌ای، دهیار و رئیس شورای اسلامی روستای حبیب‌آباد و دهیاران روستاهای طارند بالا و پایین در دفتر فرماندار برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

در این جلسه مقرر شد ضمن همکاری دهیاران و اداره برق شهرستان به‌منظور تأمین روشنایی محور مواصلاتی پیشوا به روستاهای طارند بالا و پایین، به دلیل استفاده معادن شن و ماسه و کارخانه آسفالت از این محور، جلسه‌ای جهت تعامل و هم‌اندیشی با صاحبان آن‌ها توسط بخشداری جلیل‌آباد تدارک دیده شود.

 

بعدازاین جلسه فرماندار به همراه اعضای حاضر در جلسه از محور مدنظر بازدید و از نزدیک مشکلات آن را بررسی نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *